broskev saturn



host - 79.156 (?) 
30.11.2008 20:33, zobrazeno: 17246x

Dobrý den, máte s ní někdo skušenosti?

díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 183.144 (?), 15.12.2008 18:44

Dobrý den,

broskvoň Saturn pěstuji čtvrtým rokem v Stč, kraji, v nadmořské výšce 250 m, má podobné pěstitelské nároky jako standartní odrůdy typu redhaven, odolností květních pupenů proti mrazu je přibližně stejná, rovně ž i plodnost je dobrá. Jedná se o broskvoň s plochým typem plodu(platerina), bělomasá, vynikající chuti, středně pevné konzistence. V některých státech se již delší dobu používá pro křížení,(tzv serie Ufo na univerzitě v Rímě) pro získání dalších odrůd tohoto typu plodu. zraje na konci srpna, cca 15 dnů po RH. Doporučil bych k dalšímu pěstování, rozhodně zasluhuje pozornost díky chuťovým vlastnostem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 47.253 (?), 29.7.2015 17:37

Dozrály letos první 3 plody platerýny UFO3.

Výhody - rannost, vysoká šťavnatost, bělomasá dužnina kořenité chuti, výrazná sladkost, velmi malá pecka, atraktivní tvar.

Nevýhody - pootevřená čnělečná jamka lákající mravence -> sekundární hniloby.

Omluva za neostrá fota z mobilu.

Zdraví Mittwoch


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 29.7.2015 21:11

Stromek mám prvním rokem a jeden plod přece jen zůstal. Je částečně vybarvený, ale ještě tvrdý. Tyhle "placky" pro mě atraktivní nejsou vůbec, tak snad to nahradí vyjímečnou chutí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 92.38 (?), 30.7.2015 10:12

Myslím, že budete spokojen - já má 4 stromky 3. rokem - letos jako vše - obalené -chodím kolem nich jako mlsná kočka, protože naše celá rodina je zbožnuje právě pro tu chuť - ale včera utržený plod ještě trochu tvrdý, byť již krásně vybarvený, byl v chuti " ubohý" oproti tomu, když se nechají pořádně uzrát. Takže vydržte a nechte jej pořádně uzrát, až jich buedete mít víc, určitě nebudete litovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 47.253 (?), 30.7.2015 11:32

Velice záleží na odrůdě - UFO3/6/7 apod. Já mám (snad) UFO3 a byl před týdnem zralý (380m.n.m. jesenické svahy zvedající se z Hané). Současně zrála FM3. Chuť si nemůžu vynachválit. Chutnal jsem před týdnem 2 typy zralých platerýn v Lednici (počítám, že proti mé poloze jsou tak 14 dní napřed) a obě byly krásné, velké. Ale jeden typ byl prázdný - jen lehce nasládlá voda s trochou aromatu. Druhá sladší, aromatičtější. Moje plody nedosahovaly ani poloviny těch lednických, přesto je chuťově převálcovaly. Že by se chuť zakoncentrovala? Bylo sucho, přírůstky Redhavenu, na kterém jsou přiočkovány mizerné...

Zdraví M.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika