Broskev Revita



Stránky: 1,  2   
host - 189.75 (?) 
14.1.2011 14:20, zobrazeno: 21589x

Dobrý den, chci se jen zeptat jestli někdo má zkušenost s broskví Revita.Bydlím na šumavě a nikde se nemohu dopátrat jak je odolná vůči mrazu.Odolná proti kadeřavosti to ano, ale proti mrazu na to nemohu přijít.Má někdo zkušenost?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 222.110 (?), 26.1.2012 13:58

320 nadmorska vyska, vychodne slovensko  ,  zatial vydrzala ale mrazy boli len do -15 Milos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 213.174 (?), 12.3.2012 16:12

Také jsem potřebovala vědět jak je odolná, bohužel jsem našla, že je vhodná pro teplé a velmi chráněné oblasti usda zona 7a do -18°C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 153.230 (?), 12.5.2012 16:48

Takže takhle vypadá po dvou letech broskev REVITA koupená od Sieberz jako "rezistentní vůči kadeřavosti".

Zajímavé, že? a stojí to jen Kč 637,00.

REVITA
REVITA
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 153.230 (?), 12.5.2012 16:55

další


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 12.5.2012 18:00

laugh
Trochu mi to připomíná mou meruňku Pincot se zaručenou silnou odolnosti vůči mrazům ve dřevě i v květu. Shodou odolností je to meruňka, která je poškozená mrazem nejvíce. A taková "obyčejná" Kompakta rostoucí 6m od Pincotu má přeplozeno...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 12.5.2012 18:46

Pokud necháte Kompaktu přeplodit, bude chuťově o ničem. I když nepřeplodí, nebude to nic mimořádného. Nejlepší rané meruňky jsou Leskora a Radka. Ty uspokojí chutí i náročnější. Další rané kvalitní odrůdy hledám zatím marně. Slabší mrazuodolností Pincotu jste nepotěšil mnoho příznivců odrůd z Escande. Mrazuodolnost Leskory, Radky a Kompakty zároveň, nemohu posoudit, jelikož mně letos kvetl jen jeden výhon na starší Leskoře, Kompakta ani Radka nikoliv. Na tom výhonu Leskory plody zůstaly. Co se týče broskvoní, tak jeden postřik proti kadeřavosti úplně optimální není, ale větší problémy s výskytem nemoci nejsou. Mám už druhý rok objednané odrůdy Royal Glory, Royal Gem a Spring Lady, ale údajně letos úplně vymrzly. Tak nevím, jestli má smysl takové odrůdy vůbec shánět. Dvouleté stromky odrůd z Uherského Ostrohu jako Harrow Beauty, Royalvee, Flamin Fury, Candor ukáží už letos první plody, tak uvidíme, jestli to bude nějaký přínos. Nejvíc jsem byl zvědavý na Harnas a Michaelu, ale ty ještě nevykvetly. Broskvoň za 637 korun, to je pěkná pálka. Ale co člověk neudělá pro to, mít co nejdříve nějakou tu novinku. Tomu rozumím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 56.11 (?), 11.5.2014 13:09

Pane Petře, jak dopadl předloni Candor? Dnes jsem tuto odrůdu degustoval a plody byly výborné - šťavnaté, aromatické, jako právě ze stromu čerstvě utržené. Jde o to, jestli jsou takto chuťově zdařilé i v našich podmínkách. Tyto byly španělské.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 14.5.2014 21:49

No tak bohužel, pane Mikeši, tady se právě jedná o tu jedinou záměnu z Uherského Ostrohu. Ač byl stromek opatřen řádnou visačkou, tak místo Candoru se ze stromku vyklubala jakási bělomasá broskvoň zrající po RH. I když zraje relativně o něco později než Krasava, tak si stejně myslím, že se o nic jiného než o Krasavu jednat nemůže. Pokud vím tak Uherský Ostroh ani žádnou jinou podobnou bělomasou odrůdu v nabídce neměl.









Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
morvai - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 166.60 (?), 17.7.2019 23:33

Už pár dní konzumujeme doma broskyne odrody Revita.Je to sorta s bielou dužinou a tá jej chuť je jednoducho vynikajúca, je to skutočná ľahôdka.Pred pár rokmi som už na inom mieste u mojej bývalej priateľky Revitu pestoval, tam mala veľké plody.Tieto súčastné plody sú menšie, ale je to ešte len prvá úroda z tohto stromu a popravde som na strome ponechal všetky plody, nerobil som žiadnu prebierku, asi aj preto ostali menšej veľkosti.Na predposlednej fotke som Revitu porovnal s plodmi nektarinky Snow Queen, a na poslednej fotke som na porovnanie veľkosti vedľa Revity dal dve marhuľe Bergeval, a jednu broskyňu Vistarich.Odroda Vistarich my ešte nedozrieva, plody sú tvrdé, ten plod na tanieri my spadol zo stromu.

Revita
Revita
Revita
Revita
Revita
Revita
Revita
Revita
Revita
Revita
Revita, Snow Queen
Revita, Snow Queen
Revita, Snow Queen
Revita, Snow Queen
Bergeval, Revita, Vistarich
Bergeval, Revita, Vistarich
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika