Benedicte



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 196.17 (?)
27.8.2016 16:17

Primissima Delbard i Redwin patří mezi odrůdy s malou citlivostí na kadeřavost broskvoní a to nejen "papírově", nýbrž se to ukázalo i v praxi. Nepatří mezi nejkvalitnější odrůdy, cení se hlavně extrémní ranost Primissimy Delbard.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 234.190 (?), 27.8.2016 12:17

Ďakujem pánom Ivanovi aj Jirkovi za opísanie ako to s tou Benedicte vlastne je v skutočnosti, ja som tiež kedysi dal na reklamu ktorá tvrdila že višňa Gerema je rezistent voči moníliovému usychaniu a tohtoročná daždivá jar mi ukázala že to tak nie. Samozrejme som na jar nepostrekoval lebo som veril reklame.Navyše táto višňa na podpníku mahalebka veľmi slabo rastie a slabo rodí.

Jirko praskanie pecek a neodlučiteľnosť od dužiny je vlastnosťou všetkých ranných broskýň či už majú dužinu žltú alebo bielu, v tejto dobe dozrievajú aj ranné marhule u ktorých tento problém nie je.    Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.190 (?), 27.8.2016 13:10

Možno z ranných broskýň by bola dobrá volba Favorita Morettini 3 ak je aspoň tak odlučiteľná od kôstky-pecky ako Redhaven.    Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 196.17 (?), 27.8.2016 13:42

...kadeřavost je totálně sežrala,

Rozhodně nesouhlasím. Redwin ani Primisima nepřináší žádné superkvalitní broskve a pecky jsou často nevyvinuté, nebo prasklé, zvláště při extrémně brzkém dozrávání, ale na kadeřavost jsou citlivé naprosto minimálně. Pan Vinšálek tady už "kroutil hlavou" nad neustálou neschopností zvládnout chemickou ochranu broskvoní proti kadeřavosti a sám jsem se v letošním roce přesvědčil, že se dá tento problém opravdu exceletně zvládnout. Jiný problém je moniliová hniloba. Zde je chemická ochrana také možná, ale je rozdíl používat chemii proti kadeřavosti v době rašení a používat chemii na plody, které budou za "pár dní" dozrávat. Nevím, asi to jinak nepůjde, zvláště tam, kde je jen pár plodů na "kontrolní vzorek". Jako paradox znovu připomínám sousedovu RH, která byla zdevastovaná kadeřavostí a moniliovým úžehem a přesto přinesla plody s "desetiletou chutí". Někdy holt štěstí přeje i nepřipraveným. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.64 (?), 27.8.2016 14:45
Mám pocit že pán Jiří ten Redwin a Primissimu potom prestal postrekovať úplne a ponechal ich svojmu osudu (aj keď z jeho príspevku to nevyplýva jednoznačne). Inak postrek broskýň proti kučeravosti je "conditio sine qua non", myslím že ten si nedovolia vynechať ani najväčší eko-bio-fanatici. Jeho zvládnutie by mala byť bazálna záhradkárska rutina, v tom sa p.Vinšálkovi nečudujem, aj keď o detailoch by sme sa mohli baviť (táto téma tu už bola rozobraná opakovane). Zjednodušene by som to povedal takto : Rezistent či nerezistent, skorý jarný kúpeľ ťa neminie, aby sa ti potom nekučeravili vlásky :-) IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 196.17 (?), 27.8.2016 14:58
Já jsem tyto odrůdy už párkrát neošetřil a kadeřavost byla naprosto zanedbatelná, proto si troufám tvrdit, že jsou velmi slušně odolné. Primissima Delbard má smysl jako vůbec první zarjící broskvoň a to opakovaně už v druhé polovině června. Redwin zraje později a to v době, kdy má již silnou konkurenci v prvních mnohem kvalitnějších žlutomasých odrůdách. Zdá se, že Primissima dokáže svou zralost v příhodných podmínkách posouvat více dopředu oproti Redwinu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 27.8.2016 15:31

Ano, neošetřil jsem je záměrně, stejně by šly ven.Výsledek byl šokující i pro mě, jinak mám kadeřavost za ta léta podchycenou celkem slušně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 196.17 (?), 27.8.2016 16:17

Primissima Delbard i Redwin patří mezi odrůdy s malou citlivostí na kadeřavost broskvoní a to nejen "papírově", nýbrž se to ukázalo i v praxi. Nepatří mezi nejkvalitnější odrůdy, cení se hlavně extrémní ranost Primissimy Delbard.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.68 (?), 28.8.2016 16:28

Vie už niekto aký prípravok bude miesto zrušeného Syllitu?    Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 80.158 (?), 28.8.2016 21:11

Benedicte snad věkem získává na kvalitě - letos velice dobrá. Bohužel ale 70 % úrody zničila monilie po nabodnutí včelami, které jsou všude. Ani síťka na plodech je nezastavila.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.127 (?), 29.8.2016 18:27

Máte krásne plody Benedicte pán Mikeš. To vám dozrela až teraz? Ja som o nej čítal že dozrieva 15 dní po Redhavene ale skutočnosť bude asi iná pravda?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika