Benedicte



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?)
26.8.2016 10:46

Stromek Benedicte byl špičák s holým malým hákovitým kořínkem a nepředpokládal jsem, že se ujme. (Milanovi se druhý stromek neujal). Přesto roste zdravě a kdybych tolik nespěchal na plodnost, jistě by byl už mnohem větší. Zdravotně senzační je i broskvoň INKA. Chuť plodu nebyla nějak zvlášť "prudce" bělomase aromatická, jen náznakově. Přednost by měla být v tuhosti dužniny. Celkově z bělomasých odrůd moc nadšený nejsem. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 23.8.2016 10:14

Benedicte má dobře našlápnuto. Pevná dužnina, náznaky výborné chuti. Neznámá, pozdnější bělomasá odrůda zakoupená jako raný žlutomasý Candor také není špatná.

Benedicte
Benedicte
Benedicte
Benedicte
Benedicte
Benedicte
Benedicte
Benedicte
Benedicte
Benedicte
Benedicte
Benedicte
neznámá bělomasá odrůda (falešný Candor)
neznámá bělomasá odrůda (falešný Candor)
neznámá bělomasá odrůda (falešný Candor)
neznámá bělomasá odrůda (falešný Candor)
neznámá bělomasá odrůda (falešný Candor)
neznámá bělomasá odrůda (falešný Candor)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.198 (?), 25.8.2016 18:49

A čo Benedicte pán Petr? Už je zrelá? Koľko dní dozrieva táto odroda po Suncreste alebo je zrelá súčasne s ním? Dá sa pestovať bez postrekov proti kučeravitosti-kadeřavosti?    Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 25.8.2016 19:46

Teď jsem zrovna chutnal tu odrůdu, co se tváří jako Benedicte (falešný Candor) a dokonce byl jeden plod na osluněné straně krásně tmavě červenofialový. Chuť je celkem slušná, ale jestli je to vítězství, to nevím. Asi bych spíše bral ten Candor, co jsem si původně objednal. Na Benedicte (stromek od Milana) byly celkově asi čtyři plody, ale nenechavý hmyz a moniliová hniloba mi ponechaly jen jeden. Nadějná je pevnost dužniny i chuť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 211.98 (?), 26.8.2016 9:07

Benedicte mně celkem zklamala, ale je pravdou, že tříletý stromek neukáže ze sebe to nejlepší. Z bělomasých těch pozdních Fruteria je jasnou volbou. Navíc odolnost, proti houbovým chorobám,  této odrůdy je překvapující.Na listu, ani na plodech jediný náznak něčeho nezdravého. Pravdou je, že plod je zajímavě zbarvený, ale chuť je vynikající.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 26.8.2016 10:46

Stromek Benedicte byl špičák s holým malým hákovitým kořínkem a nepředpokládal jsem, že se ujme. (Milanovi se druhý stromek neujal). Přesto roste zdravě a kdybych tolik nespěchal na plodnost, jistě by byl už mnohem větší. Zdravotně senzační je i broskvoň INKA. Chuť plodu nebyla nějak zvlášť "prudce" bělomase aromatická, jen náznakově. Přednost by měla být v tuhosti dužniny. Celkově z bělomasých odrůd moc nadšený nejsem. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.97 (?), 26.8.2016 14:02

Takže v chuti Benedicte zaostáva za Suncrestom pán Petr? Je Benedicte pozdnější v dozrievaní ako Suncrest?    Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 26.8.2016 16:05

Nejchutnější byla letos Krasava, ovšem v konkurenci žlutomasých odrůd dozrávajících po RH se těžko bělomasá odrůda prosazuje. Pro mě je zatím Benedicte nadějný, i když je možné, že jsou chutnější odrůdy. Amsdenova, kterou jsem v minulém roce tak blahořečil pár plodů měla, ale všechny kompletně spolykala protivná moniliová hniloba ještě před dozráním. Suncrest byl velmi kvalitní, je to takový každoroční držák i v horším počasí. Prozatím asi nejlepší chuť, od té doby, co ho mám. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.135 (?), 26.8.2016 18:53

O Benedicte sa píše že sa dá pestovať bez postreku proti kučeravitosti-kadeřavosti a keby mal aj dobrú chuť tak by to bola vydarená odroda.     Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.171 (?), 27.8.2016 9:14
Už som písal že broskyne nie sú v centre mojich pestovataľských aktivít, ale s niektorými skúsenosť mám a Benedicte patrí medzi ne. Takže môžem zodpovedne prehlásiť, že jej údajná absolútna rezistencia na kučeravosť je iba mýtus. Pravdou je, že je odolnejšia než iné (bežne pestované) odrody. Určite by som Vám ale neodporúčal postrek proti kučeravosti u Benedicte úplne vynechať. A čo sa týka kvality (chuti), tak ju treba posudzovať z toho aspektu, že broskyne s bielou dužinou sa všeobecne nevyrovnajú tým so žltou, Benedicte ale rozhodne patrí k tomu lepšiemu spomedzi nich. Je to odroda ktorá stojí za vyskúšanie, reklamné slogany ale treba brať s rezervou. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 27.8.2016 9:44

Souhlasím s panem Ivanem, Benedicte je jen tolerantní ke kadeřavosti, není rezistentní.Ošetřuji jí jako ostatní druhy broskvoní, přesto se občas nějaký kadeřavý lístek objeví.Bez postřiku jsem zkoušel pěstovat jiné bělomasky s názvem Primissima Delbart a Redwin (nebyl jsem s něma spokojen, malé plody, prasklé pecky, nevyhovující chuť)kadeřavost je totálně sežrala, taky se u nich uvádí, že se dají pěstovat bez postřiku.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika