Ako ostrihat 1 ročnú broskyňu



milan209 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 35.200 (?) 
30.3.2016 15:10, zobrazeno: 3536x

Dobry den,

som zaciatocnik, minulu jar som zasadil a ostrihal broskynu aby sa utvorila otvorene kotlovitá koruna. ALE akosi zacal jeden konár viac rásť ako iný, a ťahať sa na juh a ten strom je taký nepekný. Prosim o radu, ako ho mam teraz na jar strihnuť. Púčiky sa pomaly otváraju a akurat včera som ju postriekal proti kučeravosti. Bolo tu 12 stupnov, v noci plus 3,5. Neprší.

Broskyna foto1
Broskyna foto1
Broskyna foto2
Broskyna foto2
Broskyna foto3
Broskyna foto3
Broskyna foto4
Broskyna foto4
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 133.116 (?), 25.5.2016 3:37

Já při zasazení nechávám 4-5 větví jako kosterní, 10cm dlouhé. Druhý rok je zkrátím na půlku, nenechávej je vyrůst do dlouhých větví, nech větve vyrůst tak nějak přiměřeně, aby stromek vypadal jako strom, ne topol. A řež ho klidně do květu, nechávej tam taky přiměřeně květů. Já nechávám větve co rostou vodorovně. A stromek nechám narůst něco přes 2metry do výšky, víc ne, drž ho při zemi. Broskev je jako vrba, potřebuje řezat a vodu, to má ráda. Mám plody jak jablka, ale říkám, nic nepřehánět. Jsou někdy větší jak velké sirky. Já je nejradší vychlastám po ránu, když jsou vychlazené po noci, my je nedáváme do sklenic, čerstvé jsou nejlepší, přebytek posílám malým dětem v rodině. Fotky mám, ale to sem neumím poslat.

Ty máš nůžky v ruce, tak co se ti nelíbí ustřihni, i kvůli světlu v korunce. Na to přijdeš, hlavně ať máš pořádný kosterní větve, ne vyčouhlý větve.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika