Ako ošetriť poškodené konáre - okusané hydinou



milan209 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 80.49 (?) 
17.8.2016 11:02, zobrazeno: 4197x

Zdravím 

Prosím čo poradíte ako mam ošetriť okúsanú kôru kostrovych výhonkov na mladej broskyni. Uvažujem že odspodu dám ochranné kovové pletivo ako na zajačince ale predtým čo s tým? Rad by som aby sa dal stromček do najlepšieho stavu ako sa dá. 

Prikladám fotky.




Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
pata - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 54.251 (?), 17.8.2016 14:58

Na doporučení místního guru pana Vysloužila jsem si koupi k tomuto účelu asi nejdražší balzám na našem trhu - Tervanol S – Wundbalsam. Rozhodně investice nelituji a dneska bych již do jiného nešel. Je prostě nej!!!
1) Krásně voní
2) Lze jej používat i v chladu
3) Lehce se smyje z prstů
4) Po zaschnutí perfektně drží
5) Utvoří trvanlivou „umělou kůru“
6) Používám ho jak k ošetření ran, tak i na roubování
7) Nestéká a nezatéká za roub
Používám ho tak, že si část naberu do 20 ml stříkačky. Zašpuntují zátkou udělanou z jehly a klidně ho můžu nosit v kapse.
Měl jsem identický problém a vyřešil jsem to právě oním Tervanolem S. Je třeba nanést raději postupně dvě silnější vrstvy. Pak strom reaguje, jako by nebyl poškozen.
Vřele doporučuji.

A ještě rada. Ten kdo to udělám, patří na pekáč. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 80.49 (?), 17.8.2016 18:01

Ďakujem veľmi pekne za radu kúpim to a tento týždeň ošetrim. 

A o páchateľov sa nebojte.  Budú potrestaný presne tak ako navrhujete 😂. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 80.49 (?), 18.8.2016 17:11

Ešte mi prosím poraďte kde to najlepšie kúpim.  Pobehal som mesto a nikde to nemajú. 

Asi len cez internet. Ale kde?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pata - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 54.251 (?), 20.8.2016 3:01

Já osobně jsem ho koupil v Polsku. Dejte do google "e-sadownictwo.sklep". Pak do jejích vyhledávače " Tervanol S". Mají ho bezkonkurenčně nejlevněji. Eventuálně mi napište na email.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 147.46 (?), 20.8.2016 14:56

Nepřeháněl bych to!! Stačí běžný „Sadařský balzám“, který by měli mít v každé, aspoň trochu pořádné prodejně se zahr. pomůckami. Cena se pohybuje okolo 70,-Kč. Nebo „ARBOSAN“-balzám pro roubování a ošetřování. Tady v žádném případě neni důležité, aby to pěkně vonělo, ale o prvotní a rychlé ošetření vzniklého poškození, třeba také jen omotáním páskou PVC.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 80.49 (?), 20.8.2016 15:36

Tak nakoniec som včera kúpil ten Arbosan.  Je vraj aj na zatieranie okúsanych drevín zverou.Robilo sa mi s ním dobre. Cena asi 3e za 100ml. Tak uvidím po čase ako si strom poradil.  Poradili mi ze to mam pekne očistiť lebo tam môžu byť baktérie zo slín zvierat.  Tak som to pekne oskrabkal orezavacim nožom a zagebal tým balzamom. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika