Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Súhlas, povýsadbový rez je obzvlášť pri broskyniach základnou podmienkou úspešného pestovania. A musí byť riadne drastický, aspoň pre laika (neraz som zažil keď som orezával vysadené broskynky začínajúcim záhradkárom, že na mňa vrhli vydesený pohľad a len-len že stromček nebránili vlastným telom). Čo sa týka termínu výsadby (jeseň-jar) a termínu výchovného a udržiavacieho rezu (v kvete-po zbere úrody), tu by každý mal zohľadniť svoje skúsenosti a charakter lokality kde má záhradu. Vždy som sadil broskyne na jeseň a vždy sa ujali. Režem väčšinou v auguste po zbere úrody, ak nestihnem tak na jar. Asi je lepšie v čase kvetu, ale neraz som rezal zároveň s jabloňami začiatkom marca - a nikdy sa nič nestalo. Tým nechcem dávať návod ostatným, skôr chcem zdôrazniť ten faktor prostredia. Veci sa nedajú lámať nasilu cez koleno, broskyne (aj marhule) sú pre našu zemepisnú oblasť nepôvodný ovocný druh. Ak niekto vo vyššej nadm.výške (alebo v mrazovej doline, na severnom svahu a pod.) zistí, že napr. z 5 broskýň obral za 5 rokov 50 plodov, mal by zvážiť či to úsilie má vôbec zmysel. Alebo čakať na zázrak, ktorý v podobe zhody priaznivých okolností možno príde. Raz za 10 rokov... IH
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 18 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika