Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Je otázka, proč vůbec očkovat či roubovat broskev na jinou podnož než broskvový semenáč. U mě byl důvod ten, že na broskvovém semenáči mi v zahradě broskve trpěly chlorózami (zřejmě nadbytek drasla, které blokuje příjem železa), stromky často trpěly klejotokem, půda je pro broskev příliš těžká. Nemělo zde vůbec broskve smysl pěstovat, což je škoda.  Proto jsem zkusil letos naroubovat broskev na mirobalán. Použil jsem roub ustřihnutý ze zakoupeného stromku pro jarní výsadbu, vybíral jsem co nejméně narašené pupeny. V době roubování peckovin jsem roub narouboval kopulací. Výsledek vidíte na fotografii. Příliš jsem nepočítal s úspěchem - většinou se všude doporučuje očkování v srpnu. Myslím že na jaře se spíše se ujme očko než celý roub, protože zelená kůra broskvoňového roubu dost vysychá, při očkování se vše mimo pupen zabalí do pásky. Dost záleží na preciznosti provedení a taky na nenarašených pupenech.

Takže štěpovat broskve na jaře jde, akorát je problém do té doby uchovat čerstvé nenarašené rouby.

Zdraví HONZA

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika