Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Mám malou zahradu a proto pouze dvě broskvoně. Jsem okres Frýdek-Místek. Když jsem začínal s broskvoněma před 30-ti lety tak jsem neměl o tom páru a koupil dva stromky red haven. Zasadil je na jižní stranu hned za barák. Měl jsem strach aby nevymrzaly. Když chytily kadeřavost, tak jsem nevěděl co se děje a pouze trhal listy. Jelikož jsem měl v době kadeřavosti plnou žumpu a potřeboval se zbavit obsahu tak jsem jí pod tyto stromy vypumpoval a ty se zachovaly tak, že napadené listy zežloutly a strom je shodil. Tím se zbavil kadeřavosti. Každý rok jsem měl obrovké plody na úrovni plodů z Bulharska báječné chuti. Nevěděl jsem, že broskvoně potřebují pořádně na zimu zalít a tak se mi stalo, že jednu zimu po sedmi letech úrody uschly. Koupil jsem nové, taktéž odrůdy red haven a zrekonstruoval barák. Už nemám místo na jižní straně a musel je dát na západ pozemu. Každý rok je brzy na jaře jednou postříkám sulkou a zalévám vodou tentokrát z čističky. Kadeřavost mají a část napadených listů shazují. Dotrhávám je ručně. Plodů je mraky až se láme koruna ale už nejsou tak velké jako byly. V té vodě z žumpy byla nějaká látka jejíž obsah ve vodě z ČOV je podtatně nižší ale i tak to částečně funguje. Nějaká vazba tam je. Kdo rozumí chemii bude vědět proč.   

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika