Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Nemyslím, že je nutné rvát si na zahradu nějaké podivné chemické sloučeniny, potom je pojídat, stačí to co si koupíme v nádherně vypadajícím ovoci... pěstuju broskve a netarinky, letos to bude 7mý rok, (1 x deset let)dohromady 6 stromů, některé jsou mladší, všechny trpí kadeřavostí, stejně jako sousedovic, kteří je stříkají, nevím, jestli málo nebo blbě ale stříkané i nestříkané stromy vypadají dost podobně, nechci se opakovat, již jsme to tu někde psal dlouze, ale, prostě otrhávám všechny očividně napadené lístky, opatrně abych nevylámal očka..tu a tam nějaké stromu nevadí, na podzim jsou stejně husté koruny, když strom povyroste z původních poupat, začnou tak za měsíc růst listy zdravé, to že ne všechny květy se změní v plody považuji za přirozený výběr, to mi dělají švestky, meruňky, třešně, jablka, každej strom si rozhoduje kolik unese.. ano strom se zeslabí to asi ano, má tedy méně ovoce, to asi ano, ale hlavní problémy bych viděl v nedostatku včel, jarních mrazících a v suchu, jednu broskev budu letos zachraňovat život, ale proto, že blízko ní asi metr a půl mám dva obrovské keře (4 rok cca 3x3metry komule Davidovy kvůli motýlům, je jimi přes léto nádherně obalena, starší jabloň no a když se skoro celé léto zapomene zalít tak pak broskev asi třetinová nejmladší v okolí straších stromů trpící suchem má problém. Pokud mi něco snižuje množství sklizně výrazně, pak jsou to vosy a mravenci, vosa nakousne a pak již jen vidím zástupy mravenců vos, much, kterí společnými silami dokážou sklidit téměř vše, nic proti, kdyby si vzali 10%...ale to stačí obalit nějakým hadrem aby se k tomu vosy nedostaly, jenže obalte celej strom hadrem,...možná so řeknete že je to dost práce, lístky z broskve obrat, ale když dělám něco náročnějšího, pak je to docela i relax..  jo musí Vás to bavit a nebo tam můžete naprad kdejaký jed, nevím jestli to tak jde dělat věčně, ale na rozdíl od strříkajících sousedů, kterým stromy broskví umíraj a sázejí stále nové, já mám všechny. (spíš jim schnou..)Je pravda, že to chce také štěpařským voskem zamazat a zamazávat rány, než jsem to pochopil, jeden strom jsem nechal 3 roky napospas a má na kmeni velký prostor po ráně sekačkou, kde se sloupla kůra skoro půlka na obvod, ale po zásahu voskem se nádherně rána zahojila a ze všech stromů překvapivě plodí nejvíc..

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika