Zemiaky pestované v vreci



host - 115.245 (?) 
23.3.2009 9:32, zobrazeno: 14289x

Môže mi niekto napísať postup, ako sa pestujú zemiaky vo vreci? Niekde som o tom čítala na nete a už to neviem nájsť. Vraj sa tam dosýpa hlina a potom sa len celé vrece vytrasie. Ďakujem.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 171.238 (?), 13.4.2009 19:10

Dobrý den, najdete to v diskuzi "Pěstování brambor po staronovém způsobu".

Host tam píše:

To přihrnování hlíny mě připomělo "taky jeden způsob pěstování".

Bramboru zasadíte na spodek děrovanýho pytle s trochou hlíny. Jak začne růst, postupně vyhrnujete pytel a přisypáváte hlínu. To děláte co nejdelší dobu, brambora tak nasazuje stále na nové a nové hlízy..

Na podzim potom jenom vytřepete z pytle zbytky hlíny a máte pytel brambor.

Přeju pěknou sklizeň :-)

L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 1.214 (?), 8.8.2013 12:22

Už před lety jako malej kluk jsem o tom slyšel a přemýšlel, že to zkusím na balkoně, ale vyprdnul jsem se na to. Teď když mám chatu s málo příhodným místem na pěstování čehokoliv, jsem si na to vzpomněl a letos zkusil na zkoušku 3 pytle. Použil jsem normální pytle na odpadky - modré 35 litrů, které jsou jemné a mohly by se lehce protrhnout, ale už jsem stěhoval o dva metry plné pytle hlíny a vydržely. Dno jsem propíchal na pár místech vidličkou. Na dno trochu hlíny-teda hlíny, koupil jsem zahradnický substrát, do každého pytle 3 naklíčené brambory a zahrabal tak, aby nebyly brambory vidět. Na chatu jezdím o víkendu, takže přisypával jsem po týdnu, po dalším tydnu už byl pytel do půlky plný a další už lezly brambory asi o 20cm nad okraj pytle, který jsem prostě úplně naplnil a teď čekám. Rostou krásně, nevím, jestli bylo na škodu, že jsem nemohl zasypávat každý den, uvidím, co bude. Bohužel bouřka na konci července je dost ohnula a některé natě polámala, po bouřce v neděli jsem je ještě neviděl, tak snad to vydržej. Držte palce! :-) Tom

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 91.182 (?), 29.9.2013 13:01

Mal som nasadene deväť vriec zemiakov a očakával som veľkú úrodu ale som ostal sklamaný keď som vrecia na jeseň vysypal.Polieval som ich keď bolo sucho aj tak som mal vo vreci, ktoré bolo skoro meter vysoké keď že som po celý čas prisypával hlinu len štyri zemiaky stredne veľké.Myslím že je to strata času.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika