Rajce na rostline bramboru



host - 36.177 (?) 
25.6.2014 12:43, zobrazeno: 6154x
Zdravim zahradnici. Mam v tesne blizkosti rajcata a brambory. Po opadu kvetu mi rostou rajcata na rostline brambor. Je to mozne.nebo jsem se zblaznil? :-D dik za reakce. Breta
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 25.6.2014 12:54

Bé je správně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 36.177 (?), 25.6.2014 13:06
Pane doktore a co to tedy muze byt za kulicku.ktera roste po odpadlem kvetu na rostline brambory? Po promnuti dokonce voni stejne jako rostlina rajcete. Jsem zacatecnik.tak omluvte me asi hloupe dotazy. Odpoledne to nafotim a vlozim. Breta
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 25.6.2014 13:09

Je to plod bramboru. Je podobný,  pochopitelné, obě rostliny jsou příbuzné - lilkovité. I strom třešně může být opylem višní, přesto z něj višně nesklidíte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 25.6.2014 13:15

Jen malinko dodám, brambora, tedy to oválné žluté, co z toho děláme hranolky, není plod. Je to hlíza, podzemní zásobní orgán. Plod bramboru je to malé zelené kulaté rajče. A protože jsou příbuzní, vypadá podobně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 36.177 (?), 25.6.2014 13:24
Obema moc dekuji za vysvetleni a cervenam se studem :-D
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 6.7 (?), 25.6.2014 16:10

Davno som videl stary CS film, trochu ako scifi o takej gulicke... ale netvrdim, ze toto je ono.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 234.2 (?), 25.6.2014 16:23
Tak na tento úlet si dovolím dát i svůj příspěvek/dotaz. Letos sázím vše pozdě a celkově nestíhám. Navíc jsem prvně vživotě zasel lilek. Z lilku poznám jen plod, ale když jsem protrhával plevel tak jsem vytrhal i pár "planě" rostoucích brambor o kterých si teď myslím že byl ten lilek (uvidíme na zbytku, který jsem navíc pitomec přesadil a tak ho devitalizoval). O co mi jde, příští rok bych chtěl zkusit zasadit jednu odrůdu brambor ze semen a opět ten lilek. Mohou být vedle sebe, nebo se to nedoporučuje, například jako s rajčetem a jak je to vůbec se škůdci. Druhá otázka je, pro případ že by mi nějaká semínka zalétla, jak poznám mladý lilek od brambory. Vidím že brambora roste rychleji, také kvete dříve, ale to už bude rozlišení které přijde pozdě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika