Placky bramborové, ertepláky domácí



Stránky: 1,  2,  3   
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?) 
25.7.2014 13:30, zobrazeno: 22320x

1) Bramborové placky...se škvarkama, nebo se smetanou, 2) česnekové bramboráky pečené na pánvi, ... pokládané houbičkama, nebo s játrou, 3) bramborák upečený na brutvani v troubě 4) bachora ... bramborová směs ve vepřovém bachoru zapečená v troubě...  nebo znáte ještě jiné bramborové recepty? které by stálo za to zveřejnit?

toto jsou přesvědčivé důvody, pro které se domácí brambory pěstují... a nejoblíbenější bramborové pochoutky, které vznikají doma,...kde to okolo domu voní že se nejeden mlsný kocour olizuje,...  všichni okolojdoucí vědí, co máte dnes k obědu.Na tyto pochoutky vemte nejlépe "nové brambory".Staré brambory se moc nehodí, protože rychle při tepelné úpravě zhnědnou.Nevím proč-nikdo mi to ještě nevysvětlilfrown.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4473) - 155.121 (?), 25.7.2014 13:50

Babičče vždycky zezelenaly, mně ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.21 (?), 25.7.2014 13:53

Možná, že v nich babičce zelenal česnek, ten to někdy dělá.   lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.21 (?), 25.7.2014 13:51

Na bramboráky jsou ale lepší staré brambory, nové mají v sobě moc vody. Aby nastrouhané nezhnědly, stačí přidat trochu vařícího mléka wink.   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4473) - 155.121 (?), 25.7.2014 14:06

Včera jsme měli doma bramborák z cuketyfrown. Ale dalo se to. Trochu jiná chuť, vláčné, nadýchané...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 25.7.2014 14:41

Pokud to uděláte z cukety, tak to není bramborák ale cukeťák.

To by mne zajímalo, z čeho pečete kuře, když bramborák děláte z cuket.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 25.7.2014 14:08

Staré brambory se užívaly především z důvodů ekonomických. Na nových bramborách si pochutnáte i bez krytí chuťových vad silou česneku a majoránky, nebo libečku,...

Ze zdravotního hlediska by se něměly na bramboráky a chlupaté knedlíky používat brambory starší jak do prvního olámání klíčů (odklíčení naklíčených). Z dvakrát odklíčených brambor by se měly připravovat už jen bramborové knedlíky nebo bramborové šišky. Pro chlupaté knedlíky používejte jako syrovou složku tedy nové brambory a jako uvařenou bramboru ty staré (ovšem ale vařené bez slupky a klíčků).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 38.138 (?), 25.7.2014 14:17

... krytí chuťových vad silou česneku a majoránky... Do bramboraku se snad cesnek a majoranka dava normalne, ne kvuli zadnemu kryti. Stare brambory jsou lepsi, ale v soucasne dobe uz nejsou spatne i nove. Co se tyce cukety, po prvnim pokusu delat bramborak jen z cukety, pouzivam k vyrobe cuketu spolecne s bramborami a pak je to velmi dobre.  J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 25.7.2014 14:46

Mám rád česnek... a né málo,... na bramborových plackách, nebo bramboráku, či topinkách si ho můžu dopřát dle libosti.Uvařená vajíčka nesolím...místo něj přikusuju česnek.Souhlasím, že majoránka, a česnek do bramboráků patří, děkujeme že jste,...jste výborní.Já už od podzimka začínám pokrývat víry a koky pravidelnou česnekovou kůrou, jako prevenci proti zimním neduhům.Kromě toho jej miluji, a mám rád větší množstí, než je obvyklé přiměřené.Proto nikoho nepřekvapí, že česnek a brambory sázím konzistentně, vzestupnou geometrickou řadou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.21 (?), 25.7.2014 22:37

Mně ten míchaný cuketovo-bramborový nechutná a ze samotné cukety už vůbec ne frown, to není pro mne to pravé... Ale každému chutná něco jiného wink.  Mně chutnaly třeba placky (ona jim říkala slejšky - ale pravé slejšky jsou něco jiného), které nám vždycky jako dětem o prázdninách pekla jedna stará "babička" na suché plotně kachlových kamen (nastrouhané vařené brambory, vejce, hrubá mouka, sůl). Hotové horké se potřely máslem... cheeky            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika