Opožděná sklizeň, nové brambory opět začaly růst



host - 130.147 (?) 
20.8.2014 5:51, zobrazeno: 12620x

Dobré ráno. Zahrádkařím víkendově a brambory Princess a Rosana jsem z důvodu deště a zabahnění vyorával se zpožděním 3-4 týdnů - tuto dobu byly už bez natě. Obecně pěstuji jen velmi ranné odrůdy a kompletně sklízím v červnu, jednak, aby narostly a jednak abych se co nejvíce vyhnul plísni bramborové, letos se mě sklizeň hodně opozdila. Úroda z výsadby cca 200m2 byla velmi pěkná, hlavně u Princess. Malá část hlíz však začala znovu růst, výška nati byla do 15cm. Má někdo zkušenost, budou tyto hlízy skladovatelné, chutné, poživatelné?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 130.147 (?), 20.8.2014 5:53

Opravuji, obvykle kompletně sklízím v červenci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 20.8.2014 8:24

odpověď máte v sousedním vláknu tady.

Skladovatelnost bude kratší, nechal bych je buď na říjen ke konzumu, nebo vyhodil, když by mi oddělená manipulace i vícepráce s tím brala potřebný čas a úrody odtatních byla dostatečná pro mou potřebu.

Jinak chuťově bych takovouto Princess viděl na halušky se zelím..., tam se to stratí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 159.151 (?), 25.8.2014 15:36

Dobrý den, Pěstuji už 15 let ranou odrůdu Dali-novou sadbu obměňuji přes rok-maximální spokojenost. Skladovatelnost mi vydrží do nových brambor v červnu.Ale letos po suchu a vedrech došly vydatné děště, polehlá nať se ze zálistů opět zazelenala. Nechci si napěstovat mandelinku-sousedi sázeli o měsíc dřív a mají nať suchou. Tak asi nať seřežu. Sázeno 24/4, vegetační doba uvedena 90-110 dnů, už je překročena. Máte také někdo tento problém? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 25.8.2014 15:55

Dalí jsem "vyhnal do stodoly" o víkendu. Na rozdíl od Laury, která byla čistá trpěla letos Dalí trochu mokrou hnilobou. Nedokážu rozlišit, co bylo příčina a co másledek, jestli nahnilé "uklízeli" slimáci. Nebo nažrané od slimáků podléhali mokré hnilobě.

K podrůstání Dalí jen tolik, že druhá generace hlíz pod rostlinou je varný typ A , zatímco první je varný typ B (s náběhem do A při okyselení vývaru).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 64.250 (?), 12.9.2014 6:50

Princess mi i minulé roky podrůstala.Tuto zkušenost má i soused, který pěstuje brambory ve velkém. Jinak velmi chutná odrůda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 128.41 (?), 28.10.2014 23:43

Jsem zakladatel prvotního dotazu. Tak včera jsem se chystal, že přesunu brambory do sklepa. Skoro všechny už klíčily, dlouhé tenké klíčky. Po přebrání 9 beden a odklíčkování jsem je nakonec odtahal do toho sklepa. Máte s tím někdo zkušenost, jak to bude pokračovat dál, vydrží do jara? Odrůdy Rosana a Princess.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 34.137 (?), 27.9.2015 9:54
dobry den, pripojuji se k dotazu, co s pozdni sklizni brambor? nemela jsem cas sklidit urodu brambor. nat mezitim polehla a uschla. kdyz jsem se ke sklizni konecne dostala, tak nove brambory zacaly mezitim klicit a vytvorily male zelene rostlinky, cca 10-20cm vysoke. lze tyto vyklicene a narostle brambory jeste jist nebo je v nich jiz prilis mnoho solaninu? mame male deti.. predem dekuji za vase nazory.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 243.114 (?), 27.9.2015 20:25
Tak máte zasazeno na příští rok ;)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 28.9.2015 8:55

Sklidit, nové výhonky ulomit, na vzduchu-v jedné vrstvě nechat oschnout, brzy spotřebovat. Příště se více zaměřit na správný termín sklizně-bude-li to ovšem možné, že? O solaninu se toho napsaly stohy, pokud nebudete konzumovat zelené hlízy, či br.syrové ve velkých dávkách, nebojte se následků... S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika