Jak zničit dřepčíky rodu Epitrix na bramborách a rajčatech



host - 181.108 (?) 
19.5.2013 22:41, zobrazeno: 7348x

Nikdy jsem neviděla dřepčíky na bramborách, rajčatech, paprikách. Dnes jsem objevila na listech rajčat a následně i na bramborách listy, které jsou jak řešeto, jedna malá dírka vedle druhé. Máte někdo radu jak proti nim postupovat, obávám se, aby mi nezničily celou sadbu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 182.242 (?), 20.5.2013 0:17

Dobrý večer. K ošetření proti dřepčíkům v polních plodinách např. v řepce používáme insekticidní přípravek Nurelle D. Jedná se o dotykový, požerový a dýchací jed. Je to kombinace pyrethroidu a organofosfátu (cypermethrin a chlorpyrifos). Výhodou tohoto přípravku jsou dvě odlišně působící látky. Nezabere-li jedna, zabere druhá. Dále mám vyzkoušený přípravek Karate Zeon. Jde o pyrethroid. Neuvádím zde přípravky na ochranu rostlin k teré jsou určeny pro profesionální použití, jaké běžně v drogerii, nebo květinářství nekoupíte. Např. Fury, Cydia,a spousta dalších. Roman-Lesnictví

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 181.108 (?), 20.5.2013 20:14

Děkuji za odpověď, jsou tyto insekticidy nebezpečné pro kočky, které chodí volně po zahradě?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.242 (?), 21.5.2013 1:32

Ano, přípravky jsou pro teplokrevné živočichy mírně toxické. Obzvlášť bohužel kočka je nejcitlivější. Pokud Váš kočičí miláček nepřijde do přímého styku s pesticidem, např. olizováním a okusováním ošetřených rostlin, nedělal bych si starosti o její zdraví, nebo život. Některé přípravky působí repelentně vůči teplokrevním živočichům. Ve Vašem případě bych se ničeho nebál. Bohužel, ani u nás doma se ochrana rostlin neobejde bez chemie a nikdy se nám kočka ani pes neotrávili. Navíc máme malého synka, kde je obezřetnost na místě.smiley Roman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika