Dusíkaté vápno a brambory



host - 233.253 (?) 
10.2.2012 11:29, zobrazeno: 40209x

Dobrý den, jaký je Váš názor na použití dusíkatého vápna při výsadbě brambor.Mám na mysli, jestli je dobré ho přidat přímo ke hlízám. Děkuji za případnou odpověď.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.7 (?), 10.2.2012 11:49

Dusíkaté vápno bych k hlízám nedával. Pokud, tak nejméně 3 týdny před výsadbou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 190.122 (?), 16.3.2016 8:32

Dobrý den,

řeším problém ohledně výskytu drátovce na pozemku. Loni jsem měl brambory (plocha cca 600m2) dost poškozené právě drátovcem. Kamarád mi poradil použití dusíkatého vápna. Na podzim jsem aplikoval hnůj + zelené hnojení a teď řeším, kdy a jak správně aplikovat dusíkaté vápno pod brambory. Z různých článků na netu jsem se dočetl, že je vhodná aplikace časně na jaře cca 14 dnů před výsadbou. Doporučíte mi tento postup nebo jak mám aplikovat dusíkaté vápno? A mohu po aplikaci dusíkatého vápna použít do brambor herbicid Sencor?

Děkuji za odpověť

PT

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 73.140 (?), 10.2.2012 13:00

Loni jsem tento způsob dezinfekce a přihnojení vyzkoušel na doporučení z měsíčníku Zahradkář.Na polovinu sadby jsem aplikoval dusíkáté vápno na hotové brázdy po zhutnění prknem.Na druhou polovinu při hotových brázdách před zhutněním.Výsledek stejný.Plevel se dlouho neobjevil.Ze zkušenosti doporučuji před zhutněním (hnojivo se nezkutálí z brázdy)Pokud je suché počasí, je nutno brázdy opatrně zvlhčit aby došlo k procesu dezinfekce než se klíčky proklubou na povrch.Shrnutí: rozhodně nehnojit přímo k sadbě, hnojit pouze povrchově na hotové brázdy.

Druhý způsob uvádí p.Vysloužil před výsadbou.

Mičurin II

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 25.2 (?), 28.11.2012 20:27

Nepletme si pojmy, Dusikate vapno je polovični bioherbicid, Takže dusvapno spiše použit jako podzimni prevenci na předpokladanem pozemku a na jaře k sadbě použit mlety vapenec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 17.142 (?), 26.12.2012 0:18

1. Brambory potřebují PH neutrální nebo slabě kyselé prostředí. Dusíkaté vápno, pokud upraví PH jna slabě zásadité e tedy chybou,  maximálně na podzim, než se upraví PH na neutrální

2. Brambory jsou náročné na dusík, nenáročné na vápník. Doporučuji hnuj na podzim ve velkém nožství a zalévat, uvidíte kvalitní výsledky.

3. Válečné recepty doporučují popel ze dřeva (obsahuje draslík - důležitý!) Tomu věřím, ale opět, pozor na PH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika