Brambory v seně



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
Jája001 - (17) - 70.99 (?) 
2.5.2014 21:08, zobrazeno: 64130x

Dobrý den, chystám se založit vysoký záhon (40cm) a v něm bych chtěla pěstovat brambory v seně... potřebovala bych poradit od těch co už mají odzkoušeno, jak ho správně navrstvit. Budu mít bednu cca 3,5 x 1,5 m. Na dno bych chtěla dát králičí pletivo proti hlodavcům a mám loňské seno v malých balíkách. Sice není zetlelé, ale můžu ho trochu vylepšit kompostem... bude to stačit? Jakou vrstvu sena dát pod a jakou nad? a mám to pak dosypávat čerstvou posekanou trávou, nebo pořád tím senem... Děkuji za případné reakce...

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Marik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (84) - 129.154 (?), 2.5.2014 21:49

Zdravím,

já jsem brambory sázel tak, že jsem posekal kousek louky, na ni jsem rozmístil brambory (15-20 cm od sebe a 40 cm mezi řádky), které jsem zakryl silnou vrstvou sena. Někde jsem četl min. 40 cm. Ale jakmile to proprší, tak to slehne, takže seno budu ještě přidávat a pokud bude čerstvá tráva ze sekačky, tak ji také přidám. Kompost jsem nedával. Zkouším to letos poprvé, tak jsem zvědav.

M.

Posekaná louka
Posekaná louka
rozmístěná sadba
rozmístěná sadba
a na závěr seno
a na závěr seno
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 77.130 (?), 6.5.2014 16:25

Já letos taky zkouším prvně experimentovat, dávám je do králičího hnoje se slámou, víc slámy než bobků :-) dala jsem si je pod jabloně, kde jsem měla záhon kolem sloupových jabloní, původně na špenát, fazole a tak, který mi prorůstal jen plevelem a maliním :-(tak jsem dala na záhon kartony od zahradního nýbytku, tak to jsem nějakou dobu hromadila tu slámu s bobkama a pak jsem do toho zapíchala po Josefovi brambory, uvidíme, co bude, protože nějaké lístky my ožrali slimáci, něco teď pomrzlo, tak jsem zvědavá, ale mám radost, že nás experimentátorů je víc :-D jestli brambory nevylezou do zmrzlých pořádně, tak tam nasadím dýně :-D Přeji úspěšné pěstování a bohatou úrodu!!! Petra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (84) - 129.154 (?), 6.5.2014 16:39

Říkáte, že Vám lístky ožrali slimáci, takže Vám už brambory prorostly skrz slámu? Do jaké hloubky jste je sázela? Nemáte foto?

M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jája001 - (17) - 70.99 (?), 6.5.2014 21:26

jak tak koukám, tak se tu místo zkušených hromadí začátečníci... nevadí alespoň porovnáme metody :)) Tak já jsem nakonec vynechala bednu a položila jsem je na cca 5 cm sena a senem jsem je i pokryla a vydatně zalila. sázela jsem 4.5. mírně předklíčené brambory. Až prorazí natě chystám se přisypávat čerstvě pokosenou trávu... tak jsem zvědavá, kdy se tak stane :)) pěstování zdar!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 77.130 (?), 9.5.2014 13:33

Natě mi prorostly zatím asi tři, jak jsem psala, ožrali je slimáci, mám tu kupu poměrně vysokou, byla možná 30, pak se slehla tak na 20 cm a brambory mám na "dně" ostatní vyhlížím, ale zatím nevylezly. Tak snad je nesežraly myši :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 9.5.2014 13:36

... nasypte slimákům, letos byla mírná zima, pod senem je vlhko = mohl by nastat holožír natí od slimáků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.1 (?), 3.7.2014 22:21

Dobrý večer, 

jo jo, hodil jsem do listí s hnojem apod., brambory krásně rostly. Občas jsem musel sypat slimákům a chodil je zabíjet. Na necelé 2 týdny nebyl doma a skoro celé mi je sežrali slimáci. V tom seně, kterým to mulčuju se jím samozřejmě moc líbí. Letos už nevím co s nimi s potvorama. Nebýt slimáků tak mulčuju většinu zeleniny...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 4.7.2014 13:54

možná to nebyli slimáci, ale pod senem se líbí i hlodavcům malými myškami počínaje a hrabošem s plchy konče. Jen hryzec pod seno nejde, je tam pro něj asi moc sucho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.1 (?), 8.7.2014 19:33

Myslím celé natě, ne hlízy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika