Brambory ještě nekvetou a nať žloutne



Igi - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 187.109 (?) 
11.7.2014 17:12, zobrazeno: 23188x

Dobrý den, někdy v červnu nám vykvetlo jen pár rostlin brambor a ani se potom neobjevily plody. Většina brambor ani nezačalo kvést. Navíc některým bramborám žloutne nať, nebo dokonce odumírá. Čím by to mohlo být? Děkuji.

brambory
brambory
brambory
brambory
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.21 (?), 11.7.2014 23:01

Někdo je už začíná kopat... Záleží, co máte za odrůdu, kdy jste sázeli... Některé odrůdy ani kvést nemusí, plody jsem na těch, co sázím, ani snad nikdy neviděla. Nať na mých Dali z 90% leží a žloutne (podstatně ví, než ta vaše) také. Koncem měsíce začnu kopat brambory.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 11.7.2014 23:33

Porost na fotkách mi přijde poškozen chronickým suchem, rostliny jsou nízké, porost není zapojen. Sucho může někdy předčasně ukončit vegetaci. Náchylnější k předčasnému ukončení vegetace je zavirovaná sadba. Třeba Vám ještě obrazí po dešti, může dojít k zmlazení hlíz s tvorbou různých deformit a rozprasků. Zatím bych ještě nekopala, vyčkejte. Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 11.7.2014 23:28

Ten styl, jakým natě žloutnou se mi nelíbí, to není vyzrálá nať ale nemocná rostlina. Rostliny se zvadlou natí mohou být podehnilé nebo podežrané hlodavci. Vemte zahradnickou lopatku a proveďte opatrně průzkum.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 64.250 (?), 11.7.2014 23:32

Stando, trvalo mi to déle než jsem to nakloval do PC. Můžeš mít také pravdu. Zdravím od ZL.!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Igi - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 187.109 (?), 12.7.2014 14:52

Průzkum jsem provedl už před asi 3 týdny. Objevil jsem jen malinké brambory možná ani ne centimetr veliké. Rostlina měla shnilý stonek. Jak tu někteří psali o suchu- tak je to dost možné, nějak moc jsme je nezalévali a bylo spíše sucho. Ještě mě tak napadá- nemůže to být i tím, že zaléváme tu hrůbky a ne ty brázdy? Jinak na fotce blíž je nějaká poloraná odrůda, dál je raná odrůda Monika obě by měly být z kvalitní sadby. Zdá se mi, že ty polorané jsou na tom o něco lépe co se týče žloutnutí, jak jsem psal i v druhém vlákně, dokonce i vylezly dřív než ty rané.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 64.250 (?), 11.7.2014 23:28

Protože dosud nikdo neodpověděl, budu se snažit já.Další se mohou přidat.

Igi...178.109 nepišeš ve svém uživ.nastavení oblast -lokalitu (nadm.výšku-viz vlákno: Všem registrovaným uživatelům), kde pěstuješ na své zahrádce.

Nenapsala jsi jaká je to odrůda brambor a jestli velmi ranné či pozdní nebo jaké. Z vlastní zkušenosti vím, že některé odrůdy brambor ani nekvetou, některé mají po květech i plody, které já utrhávám.Důležitá je veget.doba a kdy jsi tyto,,erteple" sadila. Na foto zatím řádky nejsou,,zapojené".

Může to být i plíseň bramborová-počasí v mé lokalitě tomu odpovídá.Může to být i konec veget. doby Tvé odrůdy. Ale to, co vidím na foto, tak bych se moc nevzrušoval, porost vypadá celkem dobře. Záleží co je pod natí!  Tak to zkus.  U dozrátých hlíz brambor se slupka neodlupuje, tehdy jsou vhodné na uskladnění.  Pokud se slupka odlupuje, tak na přímý konzum, ostatní nechat dozrát.

Víc chytrostí si přečteš, kdyš si zadáš na těchto stránkách do kolonky vyhledávání.:  brambory nebo pěstování brambor a budeš mít co študovat při deštivém počasí, kdy nejdeš na zahradu.

Zahrádkářům zdar! Zdraví Pepa alias pepa.kot

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 11.7.2014 23:34

Igiho brambory byly sázeny kdy a kde najdete vedle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 11.7.2014 23:40

Na Igiho fotkách není plíseň bramborová. Tu poznám na poli z jedoucího auta. Žlutá rostlina spíše odumírá od kořenů. Přikláněla bych se k suchu. Nevím, jak v dané lokalitě pršelo. Podobné postižení může způsobit i přemokření na počátku vegetace, rostlina nevytvoří dobrý kořenový systém a i mírné sucho ji dorazí - ukončí vegetaci. Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika