Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Zase jsme o rok starší a možná i o něco moudřejší. Opět je nejvyšší čas myslet na sadbu brambor. Každoročně sázím po pár řádcích 4 - 5 odrůd brambor. Pro nejranější sklizně jsem používal Adoru, Velox, Magdu nebo Impalu či Inovu. Nejrychleji narostou Adory, ale nejchutnější byly Impaly a Inovy (pokud nepočítám o něco pozdnější Rosaru). Na uskladnění se mě nejvíce osvědčily Belana, Dali, Marabel, Lenka, Rosara a Rosella. Chuťově Belana, Dali, Marabel, Lenka (Dita), Rosara. Už jsem toho pozkoušel mnoho, ale z důvodu velikosti zahrádky a z kvalitativních důvodů jsem se nevzdal pěstování Dita (Lenka), Marabel a Belana. Odrůdou Marabel jsem nahradil i velmi rané odrůdy. Nemusím kopat v květnu, stačí když ochutnám skoré brambory okolo 5. června.  V tu dobu mívám ve sklepě ještěkvalitní Dittu. Letos opět zasadím odrůdy MARABEL, BELANA, DITTA a zkusím RAFAELA a PRINCESS.  Pro lepší orientaci přikládám přílohu, kde tučně označené odrůdy jsou mími favority. Možná k nim po letošním roce přibudou i zmíněné Rafaela a Princess. Budu rád i za vaše názory.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika