Umieraju mi izbove rastliny :(



ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?)
6.3.2015 20:45

Aloe vera a jiné sukulenty a obzvláště kaktusy (ty, co vypadají jak kaktusy, ne jak splašené zelí) nesnáší kombinaci chladno + zálivka. V chladnu je jejich metabolizmus zpomalený a tím i imunita oslabená a nedokážou odolat houbovým chorobám, které ve vlhku zaútočí na kořeny. Následně shnijí a nebo paradoxně uschnou, protože přijdou o kořeny. Dnes jde na internetu najít kokrétní informace k pěstování té určité rostliny, takže se nebojte hledat. Bohužel z těch supermarketů jsou rostliny často velmi ztrápené. Ani ne tak vinou výrobce - pěstitele, jako vinou "péče" zaměstnanců centrálního skladu nebo supermarketu. Když se podíváte, kolik je lidí na celý market, musí Vám být jasné, že učit se pěstovat kytky je to poslední, na co mají čas. Taková je doba - hlavně, že levně nakoupíme... V dobrém květinářství kromě kvalitních kytiček většinou taky dostanete radu jak je pěstovat. Na druhou stranu v supermarketu jsem nedávno koupil ibišek asi 30 cm vysoký. Vykvetlo postupně 7 velkých, plných květů a teď shodil 3 poupata, ale nemám mu to za zlé. Vzhledem k velikosti myslím, že to je úctyhodný výkon. Takže někdy jde dobře nakoupit i tam.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

cookie - (1) - 148.177 (?), 6.3.2015 12:41, zobrazeno: 3215x

Dobry den,

rada by som sa zacala venovat pestovaniu kvetov, pomaly mi ale vsak dochadza trpezlivost!
Par kvietkov som si doteraz kupila iba v Baumaxe a Ikey, a vsetky, vsetky do jednej mi umreli! Nie vsak po mesiaci, alebo po dlhsom case, teda ze by bolo ocividne, ze som sa o ne zle starala, ale uz do tyzdna na nich bolo vidiet, ze vadnu.
Pred 5 dnami som si v Ikey kupila kveet aloe vera. Uz na treti den som zbadala, ze mu listy opadaju a uplne zmakli. Kazdym dnom je na tom ten kvet horsie a takto je to s kazdym jednym, ktory si donesiem domov.

Viete mi nejako poradit? Je vacsia pravepodobnost, ze je nieco zle u mna v byte, alebo si treby kvety kupovat v poriadnych kvetinarstvach?

Dakujem dakujem! sad

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.9 (?), 6.3.2015 19:22

Z obchoďáků málokdy vydrží. Druhou otázkou je třeba transport domů v chladném období - musí se pořádně zabalit (minimálně noviny + igelitka) a jet s nimi hned domů, aby nenastydly. Další možnost je přílišná péče (hlavně to bývá moc zálivky). Zkuste běžnější nenáročné květiny, třeba zelenec nebo pokojový ibišek. Nejlepší většinou rostou podarované oplégry od sousedů, jsou už zvyklé na pokojové podmínky (ne skleník).   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 6.3.2015 20:45

Aloe vera a jiné sukulenty a obzvláště kaktusy (ty, co vypadají jak kaktusy, ne jak splašené zelí) nesnáší kombinaci chladno + zálivka. V chladnu je jejich metabolizmus zpomalený a tím i imunita oslabená a nedokážou odolat houbovým chorobám, které ve vlhku zaútočí na kořeny. Následně shnijí a nebo paradoxně uschnou, protože přijdou o kořeny. Dnes jde na internetu najít kokrétní informace k pěstování té určité rostliny, takže se nebojte hledat. Bohužel z těch supermarketů jsou rostliny často velmi ztrápené. Ani ne tak vinou výrobce - pěstitele, jako vinou "péče" zaměstnanců centrálního skladu nebo supermarketu. Když se podíváte, kolik je lidí na celý market, musí Vám být jasné, že učit se pěstovat kytky je to poslední, na co mají čas. Taková je doba - hlavně, že levně nakoupíme... V dobrém květinářství kromě kvalitních kytiček většinou taky dostanete radu jak je pěstovat. Na druhou stranu v supermarketu jsem nedávno koupil ibišek asi 30 cm vysoký. Vykvetlo postupně 7 velkých, plných květů a teď shodil 3 poupata, ale nemám mu to za zlé. Vzhledem k velikosti myslím, že to je úctyhodný výkon. Takže někdy jde dobře nakoupit i tam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika