Truhlíky a nádoby 2015 - inspirace



host - 240.105 (?) 
13.4.2015 10:12, zobrazeno: 4971x

Zdravím.

Zahradnictví a hobby centra začínájí zářit záplavou rostlin, už jsem taky podlehla a zakoupila nějaké truhlíkovky. Loni mi nejvíc uspěly obyčejné petunie, ty klasické, velké jednoduché květy, lepivé, sytě neonově růžové. Černým z výsevů se tolik nedařilo, ale barevně to doplnily hezky. Verbenám to teda nešlo, asi neměly dobré podmínky, rostly, ale nekvetly. 

Letos už jsem zakoupila růžové million bells a fuchsie. V 80cm truhlíku mám nasazenou kombinaci 1 klasický vzpřímený sytě růžový muškát ve středu, 2+2 růžové million bells po každé straně v přední části a za nimi v mezeře vzadu po jednom sytě žlutém aksamitníku. (Truhlíky ve stínu budou jenom fuchsie). Na jakou kombinaci se chystáte vy?

Taky mám ještě spoustu různých větších nádob. Chybí mi ale nějaký dobrý nápad, čím osázet vyšší (aspoň 40cm) květináče, co budou stát na zemi u dveří a u schodů. Mělo by tam být něco trčící nahoru, nějaká výplň na střed a něco visící dolů. Ten střed by mohly být zase ty žluté aksamitníky, dolů nějaké ty zbylé růžové million bells, ale co nahoru? Muškát asi svojí výškou výšku nádoby nevyváží.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 61.125 (?), 13.4.2015 10:18

Dobrý den, můžete tam dát osteospermum, Pařížskou kopretinu - obojí vypadá moc dobře a krásně se rozroste a rozkošatí. Navíc je poměrně velký výběr barev. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.105 (?), 13.4.2015 11:30

Na internetu jsem našla kombinaci s letněnými pokojovými rostlinami - tchýnin jazyk vypadal opravdu zajímavě a netradičně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika