Surfinie nezvládají vedra



host - 136.2 (?)
5.7.2015 0:15

Brčko a špejle tady není... kam se poděly? Docela by mne rada zajímala.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Lucie z Vítání - (25) - 60.132 (?), 4.7.2015 13:26, zobrazeno: 9753x

Dobrý den, tak se tentokrát potýkám s jiným problémem těchto květin. Když už mi nádherně zhoustly a obsypaly se květy, tak jakmile udeřila vedra, tak o ty květy přicházím denně ve velkém :(Ty kytky to prostě nezvládají. Jsou v truhlících na jižní a západní stranu. Na jižní straně jsou od rána do cca 14-15 h na slunci, pak se slunce přehoupne a jsou po zbytek dne ve stínu. Na západní straně jsou tudíž truhlíky do těch 15 h ve stínu a pak po zbytek dne na slunci. Zalévané jsou si myslím dostatečně, tak nevím v čem je zas problém. Celou dobu v super kondici, ale asi 3.den, co jsou teploty přes 30 stupňů, tak květy nenávratně uvadají. Chápu, že je to pro ně zas náhlý teplotní skok, vždyť ještě před cca 14 dny byly denní teploty sotva na 15 stupních. Tak co s tím??? Mám je schovat do domu a dávat je ven jen na pár hodin? Jenže jsou to přece teplomilné kytky, které slunce a suchý vzduch přímo vyžadují. Poraďte mi prosím někdo, co s nimi, jsem z toho už docela zoufalá, nechci o ně přijít :(

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
peky - (34) - 173.12 (?), 4.7.2015 19:09
Já je musím zalévat v těhle vedrech 2x denně.Díky tomu jsou celkem v pohodě si myslím. Asi vám lidi poradí samozavlažovací truhliky :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Lucie z Vítání - (25) - 60.132 (?), 4.7.2015 22:46

Mám klasické truhlíky. Mě právě strašně mate to, že na povrchu je hlína mokrá i v těch vedrech. Tak jsem je dneska zalila pořádně, jen doufám, že jsem je nepřelila. Jakmile na ně začne pražit slunce, hned povadnou, lístky se kroutí a květy se pálí a uvadají, je to jak zlý sen.. Tak jestli to měl nebo má někdo taky tak?  Nevím, jestli si ty kytky na to teprve musí navyknout na tak vysoký teplotní skok nebo jestli mají málo vláhy, fakt nevím.. Navečer se vždycky zas seberou, ale druhý den je to zas všechno nanovo, ne-li den o de dne horší, padne na ně sluneční žár a surfinie jsou jak saláti..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 133.188 (?), 4.7.2015 23:50

Letos jsem dala surfinky do samozavlažovacích truhlíků, protože občas musím odcestovat. Svítí na ně sluníčko asi do druhé odpoledne. Problém s vadnutím, jaký popisujete, nemám. Zmiňujete, že hlína je mokrá a také po přečtení předešlého vlákna ohledně zaštípnutí, mne napadlo, jestli se kořínky "nevaří" v bahně a proto vadnou. Vyzkoušela jste radu s tím brčkem a špejlí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 136.2 (?), 5.7.2015 0:15

Brčko a špejle tady není... kam se poděly? Docela by mne rada zajímala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 216.228 (?), 5.7.2015 7:45

Co je brčko a špejle taky nevím, ale jestli nejsou stěny truhlíků stíněné převisem rostlin, rozhodně bych je něčím zastínila, odizolovala. Nejlepší by asi byly polystyrenové destičky, jinak dřevěné prkýnko nebo něco podobného.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 157.239 (?), 5.7.2015 7:59

Na podobném vl.se brčko+špejle nabízelo jako VODOZNAK. Současný stav byl taky předjímán, dle přiznání tazatelky nemá v nádobách odt.otvory.  No, co užcrying...S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lucie z Vítání - (25) - 60.132 (?), 5.7.2015 9:16

Tak jsem dneska ráno květiny uklidila do domu..Vidíte, to mě nenapadlo, že truhlíky nejsou zastíněné a v tom, že může být ten problém. Je pravda, že dokud na ně nezačne pálit, a jako že tyto dny je na slunci téměř 50 stupňů, tak jsou surfinie nádherné. O té technice zjištění vláhy brčkem jsem tu četla, celkem dobrá vychytávka, ale ještě jsem jí nezkusila. Musím si koupit brčka. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 5.7.2015 11:56

Jde použít i propisovačka bez náplně, různé jiné troubelky, hadičky-hustilková, ta na miminkovské soplíky...cheeky Jak to Ti Rakušáci jenom dělají-občas mrknu na Doktor z hor-to je pastva pro oči a dušičku, viďte? S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lucie z Vítání - (25) - 60.132 (?), 5.7.2015 19:23

Ani jedno nemám. Ale vyřešili jsme to s manželem jinak.. Do těch truhlíků jsme provrtali z boku z obou stran dírku nad tu drenáž, která je uvnitř z štěrku a netkanky. A najednou začala odtékat voda, která se v té hlíně držela celou tu dobu. Takže něco málo vláhy zůstalo v té drenáži, bude to tedy sloužit jako odtoková mistička. A kdybych náhodou zalila víc, tak to odteče těmi otvory. Bylo to jediné možné řešení, jak těm kytkám pomoct okamžitě a jsem strašně vděčná za všechny Vaše názory a rady. Protože teď už je mi jasné, že v té vodě se ty surfinie musely vyloženě vařit, proto začaly lehat a uvadat.  Odtekla jim z truhlíků přebytečná voda, od rána jsou schované v domě, takže na ně nepraží slunce a už po pár hodinách na nich bylo vidět, jak se jim ulevilo. Tak je teď nechám asi pár dní doma na zotavenou. Takže jako úplný začátečník jsem prošla lekcemi. Jedna byla nebát se zaštipování a druhá je, že pokud pěstovat něco v truhlících, tak jedině s odtokovými otvory. Díky!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika