Sundavillea Red - pěstování



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 113.34 (?) 
20.4.2008 14:36, zobrazeno: 433355x

Koupila jsem švagrové květinu Sundavillea Red. Údaje o pěstování byly velmi kusé - jedná se o popínavku, vhodnou i na balkon. Má krásné červené květy, listy pevné, trochu podobné jako Hoya nebo Stephanotis. Prý jde o novinku 2008. Slíbili jsem švagrové bližší pěstitelské rady, ale jediné co jsme nalezla bal hezký obrázek na Googlu. Má někdo zkušenosti s pěstováním?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 20.4.2008 14:54

Péče o hybridy Sundaville-Mandeville je velmi snadná. Rostliny jsou silné a odolné vůči chorobám,  neuškodí jim ani déšť a vítr. Dipladenia sanderi (Sunndaville je kultivar tohoto druhu) - je to popínavá rostlina s úponky až 5 m dlouhými. Pravidelným sestřiháváním je ji možno udržet kompaktní. Kvete v červnu a červenci, bílé mají nádhernou vůni. Má se pěstovat na co nesvětlejším místě, ne na plném slunci. V létě je ideální teplota 21 C, v zimě nemá klesnout pod 15 C. Na jaře a v létě vydatná zálivka, v zimě až tehdy vadnou-li listy. Potřebuje vysokou vzdušnou vlhkost a přihnojení v každé druhé zálivce na jaře a v létě. Přesazuje se když kořeny projdou otvorem květináče do běžné zeminy a po přesazení se dá na několik dnů do stínu. Po odkvětu lze prořezávat tak, že boční výhonky lze zkrátit až na 5 cm od hlavního výhonu. Množí se vrcholovými řízky, je to ale nejisté. Je velmi vhodná pro zimní zahradu.   Zdraví - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 146.171 (?), 23.5.2009 11:01

Dobrý den, před nedávnem jsem si koupila v Polsku u zahradníka tuto krásnou květinku. Říkali mi, že snáší sluníčko, protože ji chci umístit venku na jižní straně, kde je celý den sluníčko, teď ale píšete, že přímé slunce nemá ráda, tak teď nevím jak to je. Také jsem se chtěla zeptat na přesazování, jak jsem ji koupila, v tom květináči jsem ji nechala, může být? A jaký substrát na přesazování? Může být zahradnický nebo na pokojovky? Kdy se asi přesazuje, po ostříhání nebo před? Pokud někdo odpovíte budu moc ráda. Děkuji a přeji úspěšné pěstování všech kytiček. Zdeňka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 132.25 (?), 21.9.2009 14:07

je úžasná, snese plné slunce a hodně zalévat. Přibližně jednou týdně přihnojím hnojivem na muškáty. Přesadila jsem ji v plném květu protože prorostla veškerou hlínu a dobrá.Dělá mi hodně radosti. Přeji úspěch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 156.40 (?), 13.5.2011 10:31

Zdravím, já přez zimu řízkama namnožila a krásně-ale musí být výhonky starší NE mladé.mám jich na bakon-krása. lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 4.48 (?), 20.4.2008 14:55

Neboli Mandevilla či Dipladenia, velmi nenáročná, snese i 50 st.C, hnojí se stejně jako muškáty, roste jako z vody, chce větší květináč, kvete neustále, na zimu ji musíte schovat do bezmrazé místnosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 224.1 (?), 21.4.2008 20:41

Absolutní souhlas. Sundaville red je velmi vděčná, koupila jsem jí loni na výstavě v Budějcích a rozkvetla se náramně, řekla bych že kvetla ještě v září. Jen jsem odkvetlé květy odstranila, tu a tam pohnojila obyčejným Kristalonem. Přes zimu byla na chodbě a teď už ji přes den otužuji venku. Ustřihla jsem šlahouny, přesadila do trochu většího květináče a už se těším, až půjde na letní byt k "podpoře", aby se pěkně šplhala a měla dost místa na ty krásně rudé květy. Jako dárek výborné, udělala jste dobře!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 113.34 (?), 23.4.2008 15:06

Milé spřízněné duše, děkuji moc za rady, už jsme je vytiskla a poslala švagrové. Doufám, že bude mít z rostliny radost. Přeji vám všem moc radosti z kytek doma i na zahradě. Gita.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 129.34 (?), 25.4.2008 15:39

Také souhlasím s tím, že Sundavillea je vděčná rostlina, ovšem pouze ve vegetační době. Už dva roky po sobě se snažím je přezimovat, marně. Co dělám špatně? V místnosti je velké střešní okno, teplota cca 10 stupňů a přestože zalévám, pokaždé uschnou. Docela mně to mrzí, protože nepatří zrovna k nejlevnějším...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 165.70 (?), 26.4.2008 18:18

možná neděláte špatně nic a přezimovat nechce rostlinka sama - měla jsem 2 zimující úplně za stejných podmínek - vedle sebe, jedna už nasazuje poupata, je nádherná, druhá nepřežila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika