sufinie



petraoz - (41) - 153.130 (?)
30.4.2008 12:51

Tento rok jsem také zkusila pěstování ze semen a opravdu to není tak složité, jak je mezi lidmi zažité. Mám krásné silné rostliny, které jdou už na květ a mám z nich obrovskou radost.

Chtěla jsem se ovšem zeptat. Někde jsem četla, že se mají zaštipovat, aby se více rozlistili. Jak na to?  Lze to ještě, když už jdou na květ?

děkuji

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
Martina1 - (1), 13.5.2004 14:33, zobrazeno: 40849x
Poradí mi někdo jak se dají množit surfinie?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host, 3.11.2004 15:18
Mně se povedlo surfinie namnožit řízkováním do vody
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host, 26.4.2005 8:18

Surfínie snadno namnožíme podobně jako pelargonie řízkováním. Postranní výhony se třemi páry lístků uřízneme čistým nožem, ošetříme páškovým stimulátorem a zapíchneme do množárenského substrátu, skládajícího se z jedné třetiny písku a dvou třetin rašeliny. Substrát udržujeme vlhký a přes květináč přetáhneme mikrotenový sáček pro udržení vlhkosti. Dbáme na to, aby květináč s řízkem nebyl vystaven přímému slunci. Asi za tři týdny jemným tahem zjistíme, zda je řízek zakořeněný, resp. pohledem na dno, ze kterého začnou nové kořínky otvorem v květináči hledat vláhu. Řízky přesadíme do 10cm květináčů, necháme řádně prokořenit a přesadíme do truhlíků. Více informací včetně fotografií naleznete na mé webové stránce.
S pozdravem J. Hejduk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
petraoz - (41) - 153.130 (?), 30.4.2008 12:51

Tento rok jsem také zkusila pěstování ze semen a opravdu to není tak složité, jak je mezi lidmi zažité. Mám krásné silné rostliny, které jdou už na květ a mám z nich obrovskou radost.

Chtěla jsem se ovšem zeptat. Někde jsem četla, že se mají zaštipovat, aby se více rozlistili. Jak na to?  Lze to ještě, když už jdou na květ?

děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host, 5.9.2005 11:44
Když odkvete květ surfinie a vyvine se semenáček - vypadá jako zelená bambulka, nechám ho dozrát (zhnědne) a když má tentenci prasknout, uštípnu ho, semínka vysipu do lahvičky, tu nechám tak týden otevřenou, aby semínka nechytla plíseň a zjara - cca v půlce března vysévám do domácího pařeniště a pravidelně rosím. Když jsou rostlinky větší, je dobré je rozsadit do květináčků a zalívat, ale nepřemokřovat, aby dobře narůstaly. Pokud máte pohromadě více barevných rostlin, které jsou mezi sebou různě opílené, je zajímavé počkat si jak barevné květinky vlastně vypěstujete.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 20.204 (?), 3.10.2006 22:45
Prosím o radu. Mohu nchat surfinie v truhlíku a na jaře je znovu přesadit? Nebo se s nimi? Ostříhat a namnožit noví? Těch letošních je mi líto, mám je krásné. Děkuji - začáteční balkonářka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 5.73 (?), 6.1.2007 18:16

Surfinii těžko někdo namnoží semenem.  Surfinia je licenčně chráněná odrůda petunie od firmy Suntory Ltd. a množí se zásadně řízkováním. Množení bez platné licence je nezákonné. Dospělá kompaktní kvetoucí rostlina se dá pořídit do 20,- Kč, takže pochybuji o tom, že se někomu vyplatí ji přechovávat přes zimu.  Pozor! Ne každá převislá petunie je surfinia.

Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr Soukup - (4), 22.1.2007 12:00
Já sice nevím, jestli mám pravé Surfinie, ale převislé petunie to budou určitě. Vloni jsem je vypěstoval ze semínek, a byly pěkné. Letos je již mám zaseté. Ze semínek (vypadlých po odkvětu) mi rostly a pěkně kvetly vloni naprosto samy i na zemi ve velice nekvalitní půdě. Takže já mám zkušenost se setím a jsem spokojen (je to i lacinější, protože já osazuji každoročně cca 80 rostlinek).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 214.8 (?), 16.6.2011 8:10

Surfinie nevytváří semena!!! Jistě máte převislé petunie. Jak již psal kolega, surfinie má platnou reg. ochr.známku Mmnožení bez této licence je trestné a udělují dost vysoké pokuty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 0.232 (?), 26.4.2007 8:42
Ze semínek to jde a docela dobře, oken mnoho, peněz málo... Bára
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika