Špatně přezimované muškáty



host - 156.230 (?) 
24.1.2013 8:13, zobrazeno: 6609x

Dobrý den,

prosím o radu - na podzim jsem přenesla vzpřímené muškáty do sklepa. Je tam cca 10 °C, ale tma. Postupně odvetly, zaschly jim listy a každá rostlina vyhnala do výšky nový výhon, který je ale přehnaně dlouhý a nemá "zdravou" barvu. Co s tím? Nařízkovat a zasadit už teď v lednu, aby stačily rostliny do jara vyrůst? Nebo rovnou vyhodit? Je mi jich líto, měla jsem koupené krásné barvy, oranžové žíhané bílou, stejné růžové, světle fialové, sytě fialovorůžové, čínské střapaté..., každý je obdivoval.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 24.1.2013 8:35

Jak jen to bude možné, tak dát na světlo a seříznout na 3-4 očka, znovu obrazí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 156.230 (?), 24.1.2013 8:44

Loni jsme "opravovali" muškáty až na jaře, až se mohly dát ven. Do léta sice obrazily, ale už to nebyly tak bohaté rostliny jako předtím. Možná proto, že je tchyně nařízkovala na malé kousky, byly to jen takové tyčinky. Přestože bydlíme na vesnici v domku, prostě ty truhlíky nemáme kde uskladnit. Chodby jsou hodně úzké, zimní zahradu nemáme, na půdě mrzne, tak nezbývá než ten sklep... sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
hajank5 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (501) - 218.19 (?), 24.1.2013 9:54

Chladno jim nevadí, ale chtějí světlo, bez světla vidíte jak dopadly. Mám je v prádelně na okně - je tam tak stěží 6-8st. Vypadají dobře, sem tam nějaký lístek uschne, ale to mne netrápí. zalévám opravdu minimálně, při tom chladu vodu až tam nepotřebují. Tak za měsíc je seříznu a zasadím sazeničky a to co zůstane   přesadím do nové země a vše přenesu do teplejší místnosti tak 15st a budu se radovat, že začnou obrážet.

Určitě je nevyhazujte, seřízněte a dejte na světlé místo a občas zalijte - uvidíte jak pěkně obrazí a budete mít z nich zase radost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.186 (?), 24.1.2013 10:45

Teď nechat být, koncem února seříznout hodně nakrátko (cca 5-6cm od země) a dát na světlo, obrazí. Zalévat jen minimálně, jinak vyčouhnou. Svoje muškáty mám na schodišti paneláku (16°C, málo světla, zalévám 1x měsíčně) a zbylé v obýváku (20°C na okně nad topením, zalévám 1x týdně). Obojí se trochu vytáhnou, v únoru je seříznu, zalévám pořád stejně. Pokud to lze, už před zmrzlými dávám ven, buď přesazené nebo dosypu zeminu. Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika