Samozavlažovací truhlíky



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 14.199 (?)
28.2.2012 13:39

Používám truhlíky systém Frajman plast. Mají výhodu, že dno má zámky, které drží boky, takže se vahou zeminy nerozvalí. Dál se dají sestavit tak, že do boku se postaví pet flaška s vodou. Což sice není estetické, ale užitečné když jedu na chalupu jednou týdně. Jsem s nimi spokojený.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 151.93 (?), 27.2.2012 11:40, zobrazeno: 9969x

Viděl jsem v jednom obchodě samozavlažovací truhlíky a mám nutkání si je koupit a zkusit v nich pěstování balkonových rostlin. Zarazilo mě ale, jak je v nich málo prostoru pro substrát - polovina truhlíku je určena pro vodu. Má to tak být anebo se mám podívat po jiném - lepším?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
alkuska - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (72) - 131.15 (?), 28.2.2012 13:25

Pouzijte selsky rozum. Nepisete jak velky truhlik byl, takze vas zajima idealni pomer mezi objemem zeminy a zavlazovaci misky. Na to vam podle meho nazoru nikdo presnou odpoved dat nemuze, protoze zalezi na mnoha faktorech - : jak narocne rostliny chcete v truhliku mit - rozdilne naroky na vodu bude mit netykavka a treba srucha. Na jak dlouho chcete mit rostliny zabezpecene - budete je zalevat kazdy druhy den nebo jezdite v lete pravidelne na 5 dni pryc? Kolik rostlin v truhliku bude? Mate balkon na jih?

Je fakt ze jestli je to opravdu polovina, je to dost, zeminy asi nebude dostatek na vetsi pocet rostlin.

Ja osobne pouzivam truhliky s knoty od Lebiše. Objem vody je asi 4 litry (ale da se jit i "pres caru" s tim ze cca den stoji spodek truhliku ve vode) a objem zeminy ktery fakticky pouziju cca 14 litru a mam tam 5-6 rostlin (vsechno mozne) a v horkych dnech voda zas tak dlouho nevydrzi. Pres dovolenou to urcite nestaci ale na bezny provoz je to velky upgrade oproti normalnim truhlikum. Takze doporucuju. S jinym nez knotovym systemem nemam zkusenost, mamka mela nejaky s dvojitym dnem ale moc spokojena nebyla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 151.93 (?), 29.2.2012 13:32

Výška pro substrát a kořenový systém tam byla 20 cm, cena po 50 procentním snížení: 200 Kč. Za tu cenu si radši koupím prostornější zednické necky a knotové samozavlažování si vyrobím sám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
alkuska - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (72) - 131.15 (?), 2.3.2012 13:52

Taky moznost :) Ja jsem ty truhliky u lebise kupovala v baleni po ctyrech, jeden vysel na cca 120 Kc. Pred tremi lety, ale myslim ze takove zvyhodnene baleni tam maji v nabidce stale. Neprijde mi to zas tak hrozne vzhledem k tomu ze vydrzi mnoho let. Samozrejme je mozne zkusit vyrobit knotovy system doma (taky jsem tehdy chtela usetrit tak jsem nad tim spekulovala), ale nenasla jsem vhodny material. Ty knoty vypadaji jako popruhy na batoh ale jsou nasakave. Poznate rozdil podle toho, ze na hladine vody neplavou, narozdil od beznych batohovych popruhu. A umele batohove popruhy logicky nesaji a nevedou vodu. Delala jsem s tim experiment :) a vazne nefunguji.

Myslim si ze vhodny kompromis, obzvlast pokud chcete vetsi nadobu nez truhlik nebo jineho tvaru, je koupit u lebise (nebo jinde, at nedelam neustale reklamu) nahradni knoty (jeden vyjde na 10 kc) a pouzit je do vlastni nadoby. Pocet se asi musi spocitat podle objemu zeminy, ale to uz necham na vas. Ja jsem se na to tehdy nakonec vykaslala a proste jsem si koupila to ctyrbaleni. A za rok jeste jedno, jak jsem byla spokojena...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 14.199 (?), 28.2.2012 13:39

Používám truhlíky systém Frajman plast. Mají výhodu, že dno má zámky, které drží boky, takže se vahou zeminy nerozvalí. Dál se dají sestavit tak, že do boku se postaví pet flaška s vodou. Což sice není estetické, ale užitečné když jedu na chalupu jednou týdně. Jsem s nimi spokojený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika