Bougainvillea - opadávají květy, listy jsou jakoby zašedlé



abites - (1) - 99.132 (?) 
13.6.2011 11:14, zobrazeno: 11343x

dobrý den, prosím zkušené pěstitele o pomoc. cca před 3 týdny jsem zakoupila v Baumaxu 2ks vzrostlých Bouganvielleí. Přesadila jsem je do zahradního substrátu, zalévám každý den, cca 1 x týdně přihnojím Kristalon - plod a květ (bylo mi doporučeno). Kytky mám na terase - tj. východní a jižní sluníčko, jsou tedy přímo u stěny domu.  V čem je problém, mám pocit, že mi odcházejí. opadávají květy, listy jsou jakoby zašedlé, bez života. celkově ten stromek vypadá, jako že to má za pár. nechci o něj přijít. poradí mi někdo prosím, kde dělám chybu a jak ji mám napravit. díky moc

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 103.29 (?), 13.6.2011 18:39

Možná ji moc přeléváte.Zvláště po přesazení. Mohou zahnívat kořeny.Také zatím nehnojte.Já nechávám zeminu proschnout a pak teprve zaleji.Je to rostlina z jihu, na vedro a občasný přísušek je zvyklá. Kvete jen na plném slunci.Když jsem ještě bydlela v paneláku, měla jsem balkón na jih a žádná rostlina mimo muškáty a bouganwielli tam nevydržela. Po odkvětu ostříhejte, znovu pokvete, pokud bude mít dostatek sluníčka. Přeji Vám, aby prospívala a dělala Vám radost mnoho let.Bláža

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 76.254 (?), 16.6.2011 13:41

Ano, přesně tak... moc to nepřehánět se zaléváním a hnojit tak brzy po přesazení je také neštastné... Četl jsem na nějakém americkém webu o těchto rostlinách, že obecně špatně snášejí přesazování, mají jemné kořínky. Přesazovat se tedy podle nich má velmi málo, mohou mít i relativně malý květináč. Já jsem jí přesazoval snad předloni a celá sezona bylo potom na nic, první rok to nic moc nerostlo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 10.4 (?), 24.6.2013 20:16

Také mi opadává. A pak jsem si všimla, že je v květináči opravdu moc vody. Tu jsem odstranila a čekám, že se to změní, protože by mě moc mrzelo, kdyby mi zašla. Jen je blbý, že teď zase hodně prší, mám ji venku, takže hned tak rychle voda z hlíny nezmizí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika