Petunie - jak docílit pěkného růstu a bohatost květů?



host - 165.35 (?)
20.4.2010 22:08

Žloutnutí listů - nejčastěji chloróza z nedostatku železa. Doporučuji postřik Altronem Silver, rychle zabere. Používejte hnojiva s obsahem Fe. Třeba Agro hnojivo na petunie, nebo Agro hnojivo na citrusy.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
enjula - (2) - 212.147 (?), 27.7.2009 9:05

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Už 3 roky se snažím pěstovat petunie (i surfinie), ale daří se mi to tak do poloviny července. Potom začínají listy směrem od kořenů žloutnout a postupně usychají. Zbytek porostu vypadá tak nějak uvadle. Mám je v samozavlažovacím truhlíku, zalévám pravidelně. Každý rok se to opakuje. Co dělám špatně? Je to nějaká houbová choroba nebo následek mšic?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 206.2 (?), 15.4.2010 14:33

Přesně toto se stává každým rokem i mě.Jsem zvědavá na radu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.35 (?), 20.4.2010 22:08

Žloutnutí listů - nejčastěji chloróza z nedostatku železa. Doporučuji postřik Altronem Silver, rychle zabere. Používejte hnojiva s obsahem Fe. Třeba Agro hnojivo na petunie, nebo Agro hnojivo na citrusy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kujova - (2) - 219.36 (?), 23.4.2010 10:05

chtěla bych se zeptat jestl má někdo zkušenost se žlutýma převislýma surfinkama..Udělájí pěkný převis.??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
elfka - (47) - 51.38 (?), 9.5.2012 16:19

Žltnutie a usychanie lístkov od koreňov sa zastaví tým, že sa rastlina silno zmladí. Ja ju nemilosrdne zrezávam tak na cca 15 cm. Zakrátko petúnie znova obrazia, zhustnú a robia parádu až do mrazov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rostlinky.cz - (21) - 149.54 (?), 11.5.2012 17:38

Násadu kvetov, bohaté a dlhé kvitnutie docielite pravidelnou zálievkou, prihnojovaním, zaštipovaním rastlín a odstraňovaním odkvitnutých súkvetí. Tým podporíte rast nových výhonov a kvetov. Vhodné nádoby, vhodné umiestnenie a samotný výber druhu je samozrejmosťou pre docielenie požadovaného efektu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
janbug - (23) - 214.136 (?), 16.7.2012 12:08

pripajam foto jednej z mojich Petunii.

Kupil som ich pred mesiacom, zavesil na pergolu, kde je priame celodenne slnko od 10 30 do vecera - juhozapad.

Polievam ich kazdy vecer, pokial neprsi, dva krat do tyzdna prihnojujem hnojivom Kapka forestina na balkonove rastliny.

Po mesiaci zacali kvety a listy stracat objem, zacali sa zlepovat do seba a konariky a listy boli dost polepene a mazlave, teraz zacinaju usychat konariky a listy.

kvetinace su mensie- priemer 20 cm

chcel by som sa poradit, co robim zle

dakujem, Matus


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.2 (?), 18.7.2012 8:49

Podívejte se na příspěvky výše, např. Enjula.

Petunie i surfinie jsou pro mne náročnější balkonovky na pěstování než třeba pelargonie.Připadá mi, že jsou to princezny nevypočitatelné. Chovají se různě i při stejném stanovišti a podmínkách. Vždy překvapí (pozitivně/ negativně). Proto u mne většinu balkonovek tvoří pelargonie. Pro krásu květů však nikdy neodolám petůniím i surfiniím, i když jen okrajově, abych nebyla zklamaná. Také se mi stávalo, že některé z rostlin začaly nenápadně žloutnout, prosychat, lepit, až nakonec nezůstalo nic. Dočetla jsem se tuto informaci, prezentovanou i zde:

Žloutnutí listů - nejčastěji chloróza z nedostatku železa. Doporučuji postřik Altronem Silver, rychle zabere. Používejte hnojiva s obsahem Fe. Třeba Agro hnojivo na petunie, nebo Agro hnojivo na citrusy.

A tak jsem přihnojovala pouze hnojivem pro petunie, surfinie. Také jsou náchylné jak na přesušení, tak na přemokření. Takže příčin může být více. Zkuste zastřihnout téměř u květináče a dodávat hnojivo se železem, nenechat přeschnout, ale ani nepřelévat. Snad se ještě rozjedou... Lenča.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 245.54 (?), 29.6.2013 14:07

Mám stejný problém a není to jen problém petůnií. Ve městě (okna na jihozápad) jsem na oknech zkoušela pěstovat kde co, bohužel bez úspěchu. Vždy do půli léta květiny krásně rostou a pak během krátké doby "odejdou". Naposledy letos jsem zusila pěstovat vzpřímené muškáty, se kterými mám výborné zkušenosti a bez problémů je řadu let pěstuji na chalupě.  Doma ve městě na oknech však opět začaly i ony nejprve žloutnout a nyní i zasychat. Pravdou je, že toto se stane vždy po určité době extrémně teplého počasí. Dle těchto zkušeností si myslím, že městské prostředí (zejména v dobách vysokých letních teplot), kdy ani v noci nepřichází výraznější ochlazení, jako je tomu na vekově, prostě květinám nesvědčí, jsou oslabeny a napadne je nějaké houbové onemocnění či viróza. Ale je to jen můj pocit, nikde na netu ani v knihách jsem k tomu kloudnou informaci nenašla...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 21.129 (?), 12.4.2014 13:24

dobrý den, takovou radu bych potřebovala taky. Pěstuji petunie i surfinie už několik let a některý rok jsou nádherné zelené a hustě kvetou

a druhý rok koupím stejné a vůbec mi nejdou. Dělají se jim uvnitř rostliny suché stonky a žluté lístečky. Nevíte někdo čím to je?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika