Pěstování na balkóně



Stránky: 1,  2   
host - 50.2 (?) 
10.1.2012 14:51, zobrazeno: 30640x

Můžu poprosit, pro kamarádku, obyvatele paneláků o radu, co pěstujete na jižním balkoně (květiny, zeleninu, bylinky). Děkuji, Lenča

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 202.78 (?), 18.1.2012 11:44

Zdravím, máme balkon sice orientovaný spíše východně, ale ono to bude podobné (jsme nad úrovní okolních stromů). Na jižním balkonu bych se jen vyhnul stínomilnějším rostlinám. Několik let po sobě úspěšně pěstujeme rajčata a papriky (kozí rohy, feferonky) s dobrými výsledky. Zkoušel jsem i ředkvičky, ale ty už teď máme na zahradě. U paprik je jen problém s mšicemi, nedaleko máme břízy, takže k nám mšice přelétají. Obě boční stěny jsem minulý rok obsadil kiwi (Actinidia arguta), soused pod námi má místo toho břečťan. Z květin jsem zkoušel jen durman a pro příští rok máme připraveny chryzantémy a pár cibulovin na zkoušku, u sousedů jsem si všiml třeba fuchsií a muškátů. Bylinky vyzkoušené nemáme, ale na jižním balkoně se určitě bude dařit šalvěji nebo levanduli, tady to bude chtít asi trochu experimentovat. Petr L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ala1970 - (8) - 197.33 (?), 19.8.2014 13:43

My máme na lodžii daný okna, takže to trošku tvoří "skleník" a úspěšně se mě daří pěstovat i kytičky, co dovaží firmy ze zahraničí. Dokonce jsme si teďka troufla na řízkování... nakoupila jsem si řezané kytky z dovozu a pomalu, ale jistě se mě daří je řízkovat.  Celkem jsme nadšená. Jak je dám do hlíny tak vyfotím a pošlu fotku :) Taky je tu někde takový naruživý klonovatel? :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 18.1.2012 12:09

Dobrý den, připojuji se k předešlému příspěvku. Co se týče zeleniny, tak to Vám neporadím. Bylinky - levandule, rozmarýna, šalvěj, oregano. Květiny - muškáty, fuchsie, karafiátky, verbena, petunie, surfinie, lobelky, chryzantemy, voskovky, různé nekvetoucí letničky. Balkonovek je opravdu spousta, je to o vkusu a také experimentu. Protože každý Vám sice poradí, ale není to rada univerzální, protože každé rostlince se daří na různých místech jinak. V zahradnictví je obrovská nabídka a všude Vám rádi poradí. Takže bych vybírala co se Vám bude líbit a pak bych teprve zjišťovala, kam je vhodné rostlinku umístit. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 130.41 (?), 19.2.2012 23:20

Lenčo mame balkon na jižní straně, pěstuji tam jen kytky které ten upal vydrží.VĚJÍŘOVKU, MUŠKÁTY,OLOVĚNEC, PETUNKY,BUNGVELIE,

KYTKY
KYTKY
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 130.41 (?), 19.2.2012 23:29

BUNGVELIE


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 255.32 (?), 27.11.2013 21:32

Chtěla jsem se zeptat jak mám správně zazimovat bungveli?wink:

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 130.41 (?), 19.2.2012 23:40

OLOVĚNEC NA JIŽNÍ STRANU


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 130.41 (?), 19.2.2012 23:44

LOBELKA NA JIŽNÍ STRANU

LOBELKA
LOBELKA
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.182 (?), 19.2.2012 23:54

Jedno upozornění - je potřeba vzít v úvahu, jestli v okolí balkonu jsou stromy (=vlhčí vzduch), nebo jestli je to někde na úpalu (=jižní slunce, vyšší patro + suchý vzduch). Ty fotky nade mnou jsou krásné, ale uprostřed města na sídlišti by to na jižním balkoně nevydrželo, tam přežijí tak muškáty a z letniček gazánie. Nevím, jak to je u vaší kamarádky.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika