Nieco nici moji oblibenou rostlinu



bestial - (2) - 214.41 (?) 
28.3.2015 18:59, zobrazeno: 3859x

Dobry den

Mam na okne fikus a druhou rostlinu, nevim jak se jmenuje ale chytla se na ni nejaka bila breberka. vid fotografie :

Umi mi nekdo poradit co to je pripadne jak se toho zbavit?

Dekuju


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.2 (?), 28.3.2015 19:01

jedná se o červec

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.9 (?), 28.3.2015 19:57

Ta druhá rostlina je dracéna  ;-))           Lída

   Jak na vlnaté červce
K nejobtížnějším a nejhůře odstranitelným škůdcům pokojových rostlin patří vlnatí červci. Projevují se typickými vatovitými strukturami na řapících a stoncích, vysávají z rostlin šťávy a oslabují je. Při silnějším napadení mohou rostlinu zcela zničit.

Protože jim vyhovuje suchý vzduch a teplo, šíří se zejména v zimě. Pokud nepomůže opakované ošetření roztokem mýdla a lihu nebo speciálních olejových přípravků, můžeme použít systematické přípravky, které pronikají do pletiv rostlin a červci hynou po jejich pozření.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.14 (?), 28.3.2015 20:28

"můžeme použít systematické přípravky, které pronikají do pletiv rostlin a červci hynou po jejich pozření"

Přeloženo do češtiny slovy Ing. Duškové - Do zálivkové vody dáváme 1× za měsíc Mospilan v koncentraci jako pro postřik.

Nebo také (ale dražší) je použití insekticidních tyčinek Careo (které mají stejnou účinnou látku jako Mospilan, ale rozpouštějí se postupně po dobu 3 měsíců).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
bestial - (2) - 214.41 (?), 28.3.2015 20:41

Prave jsem otrhal nejvic postizene listy (tak 2/3 vsech) a celej zbytek rostliny potrel cistym etanolem. Bud jsem ji zahcranil nebo zabil. ALe kdyz jsem videl na googlu jak ta breberka vypada tak jsem se rozhodl ze takovou cuzu v baraku tolerovat nebudu.

Diky moc za identifikaci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika