Naprostý začátečník - co pěstovat?



Stránky: 1,  2   
pavlina.. - (7) - 230.210 (?) 
27.4.2015 8:53, zobrazeno: 11172x

Dobrý den,

u nás v rodině nikdo květiny nepěstuje ani nepěstoval, tudíž s pěstováním rostlin nemám absolutně žádné zkušenosti.

Menší terasu v bytovém domě mám na jiho západ, rostliny bych chtěla mít podél balkonové desky, nebo na parapetu (takže i ve stínuú.

Prosila bych o radu, jak začít? Jaké okrasné rostliny byste mi coby začátečníkovi doporučovali? 

S termíny zaštipování apod. nemám žádné zkušenosti, nicméně nastuduji :-) Ale je to jakobych hned první jídlo vařila svíčkovou :-)

Vážím si všech rad,

Pavlína Jihlava

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 17.210 (?), 27.4.2015 8:59

Papier ceruzku a do nejakeho zahradneho centra. Ked sa vam bude nieco pacit zapiste si, prekonzultujte... dajte si poradit v centre. Ked budete mat nejaky sirsi vyber, da sa diskutovat. Ale myslim si, ze rovno nakupite a bude hotovo.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pavlina.. - (7) - 230.210 (?), 27.4.2015 9:23

Děkuji, my máme v Jihlavě zahradnických center jenom pár a když jsem konzultovala i pěstování bylinek, tak to bylo bohužel s naprostou neochotou. O velkých centrech jako je Baumax apod. ani nemluvím, navíc v jednom tom centru to byl samý brigádník, který tomu rozuměl asi jako já :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 27.4.2015 9:46

Tak si pořiďte muškáty do samozavlažovacích truhlíků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.131 (?), 27.4.2015 10:08

Také bych volila vzpřímené muškáty, ani ty samozavlažovací truhlíky být nemusí (jsou původem z Afriky, takže snesou klidně i občasné vynechání zálivky). Jsou asi nejodolnější kytkou na balkon.         Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
pavlina.. - (7) - 230.210 (?), 27.4.2015 10:09

Muškáty a petúnie bych dala na stranu, kde svítí sluníčko (vyčetla jsem z diskuzí, že slunce jim svědčí) na tu stranu, která je zastíněná bych dala mátu a asi netykavky? Milion bells byste dali spíše na slunce nebo také spíše do stínu? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 27.4.2015 10:15

pro první rok bych Vám doporučil muškáty všude, ony snesou i stín na sevrozápadním nebo severovýchodním okně.

To spíše máta chce sluníčko, aby byla hodně voňavá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 27.4.2015 10:24

pro první rok bych Vám doporučil muškáty všude, ony snesou i stín na sevrozápadním nebo severovýchodním okně....a mohu se zeptat, jaké zkušenosti se jednoročním pěstováním můškátů získají, tak aby se druhým rokem mohly pěstovat třeba begonie, afrikány, lobelky, gardenie atd.?

Muškáty mají tu výhodu, že rostou a kvetou na sluníčku i ve stínu (aspoň u nás, míváme je jak na severním tak na jižním okně) a navíc jim ani nebude vadit, že je třeba dva týdny v hicu nezalijete.

Já myslím, že nejlepší rada je pořídit si to, co se vám líbí. Pěstování kytek není žádná věda. A když někdy nějaké kvítko náhodou chcípne, tak u toho neřve, takže zesne tiše a nenápadně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
pavlina.. - (7) - 230.210 (?), 27.4.2015 10:21

Ještě další důležitý dotaz, jak je to s deštěm? Logicky by déšt květinám vadit neměl, že? (jak říkám jsem naprosto bez zkušeností), ale na druhou stranu balkonu prší...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 61.125 (?), 27.4.2015 10:23

Některým kytičkám déšť neprospívá např. surfiniím, ty se lépe pěstují někde na okenním parapetu. Ne že by jim vadil drobný deštík, ale trvalejší déšť radeji ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika