Muškáty - škůdci



host - 157.245 (?) 
28.8.2011 13:08, zobrazeno: 38518x
Dobrý den, přijela jsem z dovolené a na muškátech, klasických jsem našla poškození: listy jakoby vykousány, někdy hnědé, na spodních listech hnědé kuličky-cca 2-3 mm-vloni jsem měla jen na jednom truhlíku, a myslela jsem, že je od pavouků.Poradí mi někdo? děkuji, Lenka P.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 147.92 (?), 28.8.2011 13:54

Zkuste je důkladně prohlédnout, nejspíš na nich najdete zelené housenky. Protože jsou zelené, snadno uniknou pozornosti. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.245 (?), 28.8.2011 14:31
Děkuji-a nevíte, jak proti nim? Já zkusila prostředek proti lezoucímu hmyzu..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.245 (?), 28.8.2011 15:10
Hledala jsem, ale žádné housenky jsem nenašla...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 166.4 (?), 28.8.2011 20:33

Housenky na muškátech jsem ještě nikdy neviděl, ale mohlo by jít o korkovitost - fyziologickou poruchu při nestejnoměrné zálivce - na netu je o ní spousta informací

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 209.51 (?), 29.8.2011 9:42
Zelené housenky na muškátech mívám skoro každý rok, opravdu se špatně hledají, nejen kvůli barvě, ale taky proto, že viditelně okousané listy už většinou opustily. Když je poškození velké, postříkám muškáty zespoda nějakým jedem, co je zrovna po ruce, myslím, že zabírá i mospilan. Pokud s rostlinou nehýbu, objeví se pak pod ní zelené mrtvolky. Nikdy jsem nepátrala, co jsou zač, a a letos je po dlouhé době nemám, takže je nemůžu ani vyfotit. Nicméně potvrzuji, že existují.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 200.106 (?), 30.8.2011 14:52

Připojuji se -taky jsem už několikrát měla zelené housenky na vzpřímených muškátech. Jen bych ještě dodala, že bývají až v druhé polovině venkovního pobytu muškátů. Po původu jsem rovněž nepátrala, vždy jsem se domnívala, že se muškáty zalíbily kolem poletujícím běláskům. Důkaz o tom ale nemám. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 170.182 (?), 25.7.2012 22:01

Dobrý den. Housenky na klasických muškátech existují. Minulý rok jsem je měla. Byly asi jeden centimetr dlouhé a tak jsem je obírala. I přesto nadělaly pořádnou paseku. Letos, poučena loňskem, jsem se dívala a pokud jsem našla vykousaný list, tak tam byla i housenka. Zelená, centimetr dlouhá. Ale dnes mě překvapila další várka. Ale jiného druhu. Na listech jsem uviděla malé kulaté vykousané fleky. Někde uprostřed listu, ale většinou na kraji. Vypadalo to jak krajka. Na spodní straně listů jsem našla malinké, cca 3 mm dlouhé světlounce zelené housenky. A byla jich tam spousta. Začala jsem je obírat, ale když jsem neopatrně klepla do listu, tak se housenky spouštěly na tenkém vlákně dolů. Obírání, či spíše roztírání těchto tvorů nebralo konce, tak jsem si namíchala postřik - Calypso - a milé muškáty jsem postříkala. Zítra uvidím, jestli to zabralo. Ale jednu housenku - tu větší jsem si vzala na samostatný list, jako laboratorní kus a nepřežila. Jenom jedna věc mě mrzí. Nevím, jestli jsou to dva druhy housenek nebo jenom jeden. Jestli by ty maličké dorostly do toho jednoho centimetru. A taky nevím, čeho jsou to housenky. 

Co říct na závěr. Existují. Hodně zdaru při jejich likvidaci. Ale ještě lepší je je nemít.

S pozdravem Hana z Moravy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 48.3 (?), 23.9.2012 20:39

Dobrý den,

i já mám obdobný problém.

Podívejte se na fotku v příloze. Vypadalo to takhle?

Zjistili jste už jak proti tomu bojovat?

Děkuji předem za odpověď

Iva

muškáty s dírkami
muškáty s dírkami
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 136.0 (?), 28.7.2023 21:22
Také s housenkami bojuji. Poznám, že tam jsou i podle černých kuliček napadaných na parapetu. Zřejmě jejich výkaly. A zbavit se jich dá asi jen důkladnou prohlídkou a sesbíráním. Někdy najdu i 2 cm macka.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika