muškáty



mučenka - (27) - 173.133 (?)
25.9.2008 8:46

Pěstuji sytě červené velkokvěté muškáty již mnoho let a mám s tím dobré zkušenosti. V říjnu muškáty ostříhám (ponechám výhonky ási 15 cm), oberu všechny listy a uložím ve sklepě.  Celou zimu nezalévám. Pár ustřižených výhonků zasadím dost hustě do nového květináče s čerstvou hlínou a umístím v bytě na okně. Tyto výhonky během zimy zakoření - na jaře je rozsadím po dvou až 3 do květináčů, abych muškáty omlazovala případně rozmnožovala.   Muškáty ponechané v zimě ve sklepě brzy na jaře začnou růst (dosud bez zalévání). Rostou slabé výhonky s drobnými listečky.  Květináče přenesu do bytu,  umístím na světlé místo a zalévám. Výhonky i lístky brzy zesílí a muškáty krásně obrůstají  a rostou. Kvetou od května do zimy mnoha velkými květy. Nepravidelně přihnojuji Kristalonem pro květ (až začnou kvést).  Mám řadu obrázků - jenže se mi nedaří foto vložit.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 41.2 (?), 17.9.2008 16:22, zobrazeno: 27416x

Poradíte někdo co teď s muškáty? Vydrží když je jenom přendám do teplého pokoje nebo se musí nějak zazimovat. Petra

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 67.226 (?), 17.9.2008 18:12

Myslím si, že o málokteré květině bylo a je popsáno tolik i internetových stránek. Velmi krátce. Teď bych ještě s muškáty nedělal nic. Vydrží i krátkodobý přízemní mráz okolo -2 st. Takže pokud se vydaří, můžete je mít venku ještě i měsíc. Na zimu by se měly umístit na studené a světlé místo. Nad teplým pokojem rozhodně nebudou jásat..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
preclik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 175.134 (?), 17.9.2008 20:15

Já je na zimu stěhuji do sklepa, kde je téměř tma, ale je tam dost vlhko, takže neuschnou a ještě je podle potřeby trochu pokropím, ale ne moc, aby neshnily. (Nemám chladnou a světlou místnost.) Vydrží tam ty obyčejné "babičkovské" a také anglické. Nepodařilo se mi tam uchovat popínavé, to je pravda. Také jsem slyšela, že se muškáty vyndají z hlíny a zavěsí kořeny nahoru do sklepa, to jsem ale nezkoušela. Ale je na to opravdu ještě čas do prvních přízemních mrazů. To je zvednu ze země na stůl verandy a na noc přikryji třeba novinami. Ráno noviny sundám a ještě se z nich nějakou dobu takhle těším.

takhle na jaře obrostou
takhle na jaře obrostou
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mučenka - (27) - 173.133 (?), 25.9.2008 8:46

Pěstuji sytě červené velkokvěté muškáty již mnoho let a mám s tím dobré zkušenosti. V říjnu muškáty ostříhám (ponechám výhonky ási 15 cm), oberu všechny listy a uložím ve sklepě.  Celou zimu nezalévám. Pár ustřižených výhonků zasadím dost hustě do nového květináče s čerstvou hlínou a umístím v bytě na okně. Tyto výhonky během zimy zakoření - na jaře je rozsadím po dvou až 3 do květináčů, abych muškáty omlazovala případně rozmnožovala.   Muškáty ponechané v zimě ve sklepě brzy na jaře začnou růst (dosud bez zalévání). Rostou slabé výhonky s drobnými listečky.  Květináče přenesu do bytu,  umístím na světlé místo a zalévám. Výhonky i lístky brzy zesílí a muškáty krásně obrůstají  a rostou. Kvetou od května do zimy mnoha velkými květy. Nepravidelně přihnojuji Kristalonem pro květ (až začnou kvést).  Mám řadu obrázků - jenže se mi nedaří foto vložit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 25.9.2008 9:16

Dělám to stejně jako Karolína.  Muškáty převislé i normální ostříhám a truhlíky zazimuji v garáži. Z ostříhaných zbytků si nařízkuji nové sazenice na příští rok.  Vždycky tak jednou za tři až čtyři roky vymněňuji staré sazenice v truhlíkách za nové - když už jsou hodně zdřevnatělé.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mučenka - (27) - 173.133 (?), 2.10.2008 11:00

Foto

Muškáty
Muškáty
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 2.10.2008 12:32

Milá Karolíno, Vaše muškáty jsou krásné!  Také mám ráda tyto červené muškáty. Toto je fotka ze začátku června - později byly ještě bohatší.  Stále kvetou a je mi líto je ostříhat. Doufám, že ještě nějaký den vydrží, než začnou mrazíky.  Zdravím - Daniela.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 41.2 (?), 2.10.2008 17:03

Děkuji za radu paní Karolíno. Také to tak zkusim. Krásné fotky Petra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.67 (?), 17.11.2008 14:32

Nemáte nějakou radu co s muškáty (kromě vyhození) když není možnost žádného přezimování v chladu? Dala jsem si ten nejhezčí do bytu na parapet, ale jak ho ošetřovat a má to vůbec smysl? Přežije v panelákovém bytě? To samé zkouším s begonií.. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 17.11.2008 16:49

Už jsem to také zkoušela. Přežijí i v bytě. Zálivku přizpůsobte teplotě vzduchu a budete mít květy celý rok.  Letos mám také jeden muškátek doma - pro radost...  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika