muškáty



host - 216.112 (?)
15.10.2009 10:06

Dobrý den, já mám muškáty v paneláku na chodbě, ostříhám,očistím a zalévám jednou za tři týdny.Nehnojím, když jsou letošní jsou málo prokořeněný zálévám častěji a jelikož mají dostatek světla vyrážějí a tak je zaštipuji.V unoru začnu hnojit a více zálivku a zas zaštipuji, oni dost obrazí zespodu.Od jara hnojím pravidelně skoro každou zálivku.Na začátku července jsem zasadila řizky do malých plastových květináču a prokořeněné do truhlíku na konci měsíce dělaly parádu do ted.Zdravím Věra.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 114.95 (?), 17.11.2008 17:38

Dobrý večer, teprve dnes jsem začala s "těžkým srdcem" s úklidem a zazimováním většiny kytek z venku. Obyčejné muškáty a fuksie-převislé, kvetou jako o závod. Zvládly nižší teploty úplně v pohodě jen dlouhé výhony molice namrzly. Fuksie jsem "oholila", sestřihala a jdou do sklepa. Muškáty přezimuju podobně jako pí Preclíková klidně ve tmě a to buď seříznuté nebo se můžou nechat i klidně neseříznuté a zkrátí se teprve zjara, kdy krásně obrostou. Mám vyzkoušeno obojí. Jinak za okny mívám 2-3 muškáty celoročně, co vůbec ven nejdou a rostou a kvetou vesele, ale těm venku je lépe. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.67 (?), 17.11.2008 20:24

Když je máte přes zimu v bytě, tak taky hnojíte, nebo i přesazujete, nebo až na jaře? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 114.95 (?), 17.11.2008 20:46

V tomto případu určitě nejsem hodna následování. Pokojové květiny -tedy i muškáty v bytě-hnojím skutečně jen občas a nepravidelně.S přesazováním to je u mě to samé-pravidelně každý rok to nedělám s žádnou kytkou. Docela se divím, že mi to tak "trpějí". Ale asi si zvykly, mě to moc nebaví a čas špatně tudíž hledám. Ale s dnešním zazimováním jsem fakt měla "kliku". Teď už tam je -1st, tak jsem cpala dovnitř posledních pár květináčů a truhlíků a "dodělávat" budu postupně uvnitř. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 17.11.2008 22:45

Muškát. který mám doma,  přes zimu hnojím stejně jako ostatní pkojové květiny jednou za čtrnáct dní.   Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.112 (?), 15.10.2009 10:06

Dobrý den, já mám muškáty v paneláku na chodbě, ostříhám,očistím a zalévám jednou za tři týdny.Nehnojím, když jsou letošní jsou málo prokořeněný zálévám častěji a jelikož mají dostatek světla vyrážějí a tak je zaštipuji.V unoru začnu hnojit a více zálivku a zas zaštipuji, oni dost obrazí zespodu.Od jara hnojím pravidelně skoro každou zálivku.Na začátku července jsem zasadila řizky do malých plastových květináču a prokořeněné do truhlíku na konci měsíce dělaly parádu do ted.Zdravím Věra.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika