muškáty



Stránky: 1,  2   
host - 41.2 (?) 
17.9.2008 16:22, zobrazeno: 27380x

Poradíte někdo co teď s muškáty? Vydrží když je jenom přendám do teplého pokoje nebo se musí nějak zazimovat. Petra

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 67.226 (?), 17.9.2008 18:12

Myslím si, že o málokteré květině bylo a je popsáno tolik i internetových stránek. Velmi krátce. Teď bych ještě s muškáty nedělal nic. Vydrží i krátkodobý přízemní mráz okolo -2 st. Takže pokud se vydaří, můžete je mít venku ještě i měsíc. Na zimu by se měly umístit na studené a světlé místo. Nad teplým pokojem rozhodně nebudou jásat..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
preclik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 175.134 (?), 17.9.2008 20:15

Já je na zimu stěhuji do sklepa, kde je téměř tma, ale je tam dost vlhko, takže neuschnou a ještě je podle potřeby trochu pokropím, ale ne moc, aby neshnily. (Nemám chladnou a světlou místnost.) Vydrží tam ty obyčejné "babičkovské" a také anglické. Nepodařilo se mi tam uchovat popínavé, to je pravda. Také jsem slyšela, že se muškáty vyndají z hlíny a zavěsí kořeny nahoru do sklepa, to jsem ale nezkoušela. Ale je na to opravdu ještě čas do prvních přízemních mrazů. To je zvednu ze země na stůl verandy a na noc přikryji třeba novinami. Ráno noviny sundám a ještě se z nich nějakou dobu takhle těším.

takhle na jaře obrostou
takhle na jaře obrostou
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mučenka - (27) - 173.133 (?), 25.9.2008 8:46

Pěstuji sytě červené velkokvěté muškáty již mnoho let a mám s tím dobré zkušenosti. V říjnu muškáty ostříhám (ponechám výhonky ási 15 cm), oberu všechny listy a uložím ve sklepě.  Celou zimu nezalévám. Pár ustřižených výhonků zasadím dost hustě do nového květináče s čerstvou hlínou a umístím v bytě na okně. Tyto výhonky během zimy zakoření - na jaře je rozsadím po dvou až 3 do květináčů, abych muškáty omlazovala případně rozmnožovala.   Muškáty ponechané v zimě ve sklepě brzy na jaře začnou růst (dosud bez zalévání). Rostou slabé výhonky s drobnými listečky.  Květináče přenesu do bytu,  umístím na světlé místo a zalévám. Výhonky i lístky brzy zesílí a muškáty krásně obrůstají  a rostou. Kvetou od května do zimy mnoha velkými květy. Nepravidelně přihnojuji Kristalonem pro květ (až začnou kvést).  Mám řadu obrázků - jenže se mi nedaří foto vložit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 25.9.2008 9:16

Dělám to stejně jako Karolína.  Muškáty převislé i normální ostříhám a truhlíky zazimuji v garáži. Z ostříhaných zbytků si nařízkuji nové sazenice na příští rok.  Vždycky tak jednou za tři až čtyři roky vymněňuji staré sazenice v truhlíkách za nové - když už jsou hodně zdřevnatělé.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mučenka - (27) - 173.133 (?), 2.10.2008 11:00

Foto

Muškáty
Muškáty
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 2.10.2008 12:32

Milá Karolíno, Vaše muškáty jsou krásné!  Také mám ráda tyto červené muškáty. Toto je fotka ze začátku června - později byly ještě bohatší.  Stále kvetou a je mi líto je ostříhat. Doufám, že ještě nějaký den vydrží, než začnou mrazíky.  Zdravím - Daniela.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 41.2 (?), 2.10.2008 17:03

Děkuji za radu paní Karolíno. Také to tak zkusim. Krásné fotky Petra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.67 (?), 17.11.2008 14:32

Nemáte nějakou radu co s muškáty (kromě vyhození) když není možnost žádného přezimování v chladu? Dala jsem si ten nejhezčí do bytu na parapet, ale jak ho ošetřovat a má to vůbec smysl? Přežije v panelákovém bytě? To samé zkouším s begonií.. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 17.11.2008 16:49

Už jsem to také zkoušela. Přežijí i v bytě. Zálivku přizpůsobte teplotě vzduchu a budete mít květy celý rok.  Letos mám také jeden muškátek doma - pro radost...  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika