Muškát převislý - zazimování



Stránky: 1,  2,  3   
host - 76.194 (?) 
20.10.2007 18:10, zobrazeno: 100560x
Slyšela jsem o uchování muškátů během zimy v novinovém papíru - baleno po více kusech. Nevím, zda lze takto přezimovat i převislé muškáty nebo jen ty vzpřímené. Také nevím, jestli ty v novinách zabalené muškáty naskládat do bedýnky nebo jak je takto uskladnit. Může mi někdo poradit? Díky.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 20.10.2007 20:20

Já zazimovávám všechny muškáty (i ty převislé) tímto způsobem: v polovině až koncem října (dřív, než mi stačí na oknech zmrznout) je sestříhám na výšku 10 cm. Zbydou z nich takové pahýly. Přes zimu je mám v nevytápěné garáži u okna, kde je kolem  +5 °C. Zalévám je jen malinko, až když je zem úplně vyschlá - tak 1x za 3 týdny. V březnu je přihnojím a začnu zalévat víc. Začnou hned obrážet. Koncem dubna je dávám na okna. Takto to opakuji 3 roky. Pak je vyměním za nové sazenice, které si nařízkuji v srpnu. Sazenice za dva měsíce zakoření a po zasazení do uvolněného truhlíku koncem října je opět zazimuji stejným způsobem. O uchovávání v novinovém papíře jsem nikdy neslyšela.   Zdravím - Daniela.

Okno garáž-3roky staré sazenice
Okno garáž-3roky staré sazenice
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Marča - (44) - 50.90 (?), 23.10.2007 14:01
O uchování v novinách jsem slyšela, vyskoušela, ale ze všech asi 20 kusů mě přežili 2. Já je vždy v září namnožim dám mezi okna a na jaře (březen) zase ostříhám a namnožim. Přes zimu mě vždy řízky narostou tak do půlky okna. Množim asi 12 řízků do jedné plastové nádobky od broskví nebo kiwi. Do okna se mě jich vejde 6 takže asi 70 rostlinek (něco se nemusí ujmout). V létě mám rostlinek dost.
foto z 20.10.07
foto z 20.10.07
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 8.67 (?), 23.10.2007 14:19
O přezimování v novinách jsem nikdy neslyšela. Má zkušenost s převislými muškáty je taková, že jsou choulostivější než ty vzpřímené - ty zakoření a obrazí kdykoliv a téměř každá odnož. U převislých pro jistotu odnož dávám do stimulátoru. Jeden rok mi nepřežily ty krásné plné převislé muškáty ani jeden. Zálivka, jak už bylo napsáno omezeně a začít přihnojovat na jaře, osvědčil se mi kristalon. Teplota lehce nad 0´C - takže u nás sklep. Nemají moc světla, ale přesto to na nich přes léto nepoznáte. Při vyšších teplotách se na nich mohou množit mšice, proto doporučuji prohlížet i v zimě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 76.194 (?), 29.10.2007 21:16
Mšice - to je i můj problém a to každoroční. I když se mi podaří namnožit krásné řízky muškátů, tak v předjaří zhruba v únoru přijdou mšice a rostliny začnou padat jedna za druhou. Tak je stříkám přípravkem proti mšicím, ale obvykle to dopadne tak, že koupím nové rostliny. Teplotu tam (je to taková místnost před půdou, kde se netopí) mám kolem 5 až 10 st..wtth
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 29.10.2007 22:26

Rostlinky musíte pravidelně celou zimu prohlížet. Pokud se na nich objeví mšice a podchytíte to v začátku, stačí postříkat pirimorem a je vyhráno. Zkuste to a nevzdávejte se!!!      Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 11.27 (?), 13.10.2009 18:56

Dobrý den já zazimuji muškáty na chodbě kde se netopí, ale je tam tak kolem 10 stupňů a často se mi na nich objeví mšice.Chci se vás zeptat.Na jaře když je dáváte na okno tak je přesazujete?-Dík Bohumila

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 13.26 (?), 30.11.2007 14:41

Teď už asi všichni máme muškáty zmrzlé nebo zazimované. Něco z mých zkušenností: Pokud to lze nechat rostliny na stanovišti co nejdéle. Na balkonech městských oken to jde někdy až do prosince. Při mrazíkách do -1 stupně stačí jen lehce přikrýt netkanou textilií nebo novinami a přes den zase odkrýt. Rostliny postupně zvykat na sucho a nehnojit. Zimuji je na zasklené verandě při teplotě do +10 stupňů. Zalévám až po úplném vyschnutí. Vadí vlhko, proto stále větrám, tam kde to nejde použiji ventilátor. Vyřazuji neprodleně nemocné rostliny. Do zálivky přidávám Mospilan a prostředek pro desinfekci půdy nebo proti hnilobě dle okamžité nabídky na trhu. Na 200 lt vody zálivky jako na 20 lt postřiku. Jde to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
veral123 - (1) - 42.149 (?), 18.10.2009 18:41

dobrý den,,,chtěla bych vědet jestli se musí na jaře vymněnit muškátum zemina anebo stačí je jenom začít přihnojovat kdo má s tím skušenosti děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 215.249 (?), 4.11.2009 0:00

Dobrýden.K dotazu na přesazování.Několik let jsem pouze na jaře přihnojovala Kristalonem, ale zkušené mám na jaře přesadit do nové hlíny.Po měsíci když jsou zakořeněné začít zalívat vodou s hnojivem.Zase ten Kristalon.A úplně nejlepe se daří v samozavlažovacích truhlících.Potom bude úspěch zaručený.Alena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika