Muškát - napadení nebo přelití?



- ()
0.0. 0:
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 219.7 (?), 25.5.2014 20:30, zobrazeno: 20348x

Dobrý den,

prosím co to mám na muškátech a jak se mám toho zbavit? Někdo píše molice a někdo mi zase říká, že je mám přelité. Mám je několik let na stejném místě. Svítí a také prší na ně celý den. Nikdy jsem neměla problém, až letos. Takže prosím poraďte co je to a hlavně co s tím mám dělat. Děkuji.

Radka

muškát
muškát
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 77.148 (?), 25.5.2014 21:00

Tato nemoc se jmenuje korkovitost listů a bývá to z přelití.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 219.7 (?), 25.5.2014 21:58
Dekuji za odpoved.A co s tim mam ted delat? Doufam ze ne vyhodit a koupit nove. Rada bych je dala jeste nejak do poradku. Kdyz si najdu na netu korkovitost, tak se doctu z ceho to je, ale nemuzu najit jaka je prvni pomoc. Asi mi do nich ted hodne prselo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 167.137 (?), 8.7.2014 9:48


Příčina je když dostanou hodně vody poté co byly v suchu. Ničemu to v podstatě nevadí, mělo by se to samo upravit.Je to fyziologická porucha.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 77.130 (?), 5.10.2014 15:35
Můžu se zeptat, mám podobný problém, ze spodu listů mám ale hnědé vypuklé skvrny (jako bradavice), které jdou šetřit, svrchu svetle skvrnky je to také korkovitost nebo čím to může být? Je to na zonalkach na letošních letních řízkovancích... Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.9 (?), 5.10.2014 20:53

Poku ty vypoukliny jdou setřít, mohly by to být puklice a v tom případě bych řízky ihned zlikvidovala, než se rozšíří jinam. Likvidace puklic je časově náročná činnost s nejistýn výsledkem.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 6.10.2014 11:44

Zřejmě se jedná o rez muškátovou.

 Způsobuje je houbová choroba jménem rez muškátová (Puccinia pelargonii – zonalis). Zahnědlé skvrny, jež se na listech objeví, zejména na spodní straně listů. Ty přerůstají postupně v pupínky a zvětšují se, dochází k odumíraní pletiva. Listy se deformují, žloutnou a nakonec opadávají.Šíření této choroby podporuje převlhčené prostředí, je tedy lepší, pěstujeme-li muškáty v sušších podmínkách. Pravidlo o zalévání zní: raději nezalít než přelít. 

Pelargonie je nutné ošetřit protihoubovým přípravkem, například 0,3% roztokem Dithane M 45 nebo 0,3% roztokem Novozir MN 80 či 0,25% roztokem přípravku Previcur 607 SL. Postřik je třeba zopakovat po deseti až čtrnácti dnech. Rostliny, které jsou napadeny rzí muškátovou více než ostatní, nemnožíme a raději je vyřadíme z pěstování, aby nenakazily ostatní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 77.130 (?), 6.10.2014 12:41
To bude asi ono. Puklice znam ty to nejsou. Asi to vzniklo z přemokření, jsou venku na dešti a před časem lilo dost. Takže proti houbový postřik to jistí a radši na všechny. Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika