Množení milion bells výsevem



Stránky: 1,  2   
Jablíčko - (29) - 172.4 (?) 
20.9.2010 21:46, zobrazeno: 68964x

Dobrý den, letos jsem porpvné vyzkoušela milionbells a nádhera, skvěle se jim daří, až je vyfotím, tak je sem dám pro potěchu oka. Ale chtěla jsem se zeptat, jestli jste je někdo zkoušel vypěstovat ze semínek, které jsme si sami posbírali..? Nikde jsem neviděla prodávat osivo milionek a ani na netu jsem nenašla, že by se prodávalo, takže jsem si semínka opatřila z těch stávajících, co mi kvetou, ale bojím se, aby rostlinky z nich vzejité, byly stejně silné a krásné. Nemáte někdo zkušenost?

Děkujíííí

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Jablíčko - (29) - 172.4 (?), 18.12.2010 14:07

Dobrý den,

tak jelikož se nikdo neozval, tak jsem se snažila milionky pro příští rok zachovat jak řízky, semínky, tak i zachováním stávající rostliny.. A zístak semínka je opravdu náročné, jsou droboučká, v semenáčku jich je pomálo, řízky-tak udělala jsem si od karmínové a žluté po 8 řízcích a ani jeden do dnešního dne nevydržel, ale stávající rostlinu jsem na konci sezony zkrátila na asi 7cm a té se daří skvěle! Obrůstá na všech stranách, takže pokud se jí tak podaří i nadále, tak v novém roce z ní udělám sposty řízků a parády bude ještě více, než v loňském roce, kde mi je v ulici každý záviděl..

Původní rostlinu jsem nechala v závěsném květináči ve stejné hlíně, občas ji zaleji a je v pokoji na světlém místě, kde teplota neklesne tak pod 16C. Brzy nám začne zase sezóna výsevu, už se moc těším. Přeji všem krásné Vánoce, štědrého Ježíška a šťastný vstup do Nového a nového roku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 210.193 (?), 2.1.2011 11:47

já se také snažím zachoval balkonovky do příštího roku, dělám to stejně jako vy - nařizkuji a ostříhám původní rostlinku, řízkům se zpočátku daří, ale kolem vánoc odejdou a původní rostlinu se mi daří zachovat trochu déle, ale v únoru pak odejde taky. Tak jsem zkoušela uchovar surfinku, balkon gold a bakopu. Ale nepodařilo se. Milion bels se mi nepodařilo vypěstovat vůbec, i přes léto nebyla nic moc. Takže jsem zvědavá, jestli se vám to podaří. V obchodech se mi nepodařilo ani koupit semena surfinek nebo milion bels. Vypěstovala jsem ze semen jenom petunku,  ze sáčku vyrostly jen tři rostlinky - žluté, ale je to dost pracné. Já pěstuju ze semen jenom balkon gold, semínka si sbírám z vlastních rostlin, těm se celkem daří. Ale balkon gold se mi množí sám, když se porozhlídnu po zahradě, tak nacházím dost rostinek a ty potom přesadím do květináčků a potom do truhlíků. Tak potom napište, jak se dařilo na jaře vaší rostlince. Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jablíčko - (29) - 172.4 (?), 24.1.2011 12:38

Dobrý den, tak to jsme už dvě

Řízky mi odešly všechny, takže z nich milionky fakt nebudou a milionku v žardince, co jsem na podzim sestřihla a vzala dovnitř, budu muset asi za chvíli vyhodit. Jedna z rostlin mi už odešla a teď i druhá rostlina zkomírá..Je tam půlka uschlýcha půlka jetě v pořádku, ale takhle to bylo i u první rostliny a odešla postupně celá. Ale mám semínka, který asi za týden vyseji, možná už zítra, pokud se neudržím, protože jsem celá divá a od začátku ledna se držím, abych už nezačala Petúnky si taky pěstuji sama a nemám problém. třeba minulý rok jsem si koupila "záře F1", jsou to velkokvěté vzpřímené ve žtulé barvě a ty se ujmuli všechny a dělaly parádu, v ulici mi je všichni záviděli! Letos zkusím z petúnek mmj. vzpřímenou SOPHISTIKA LIME BICOLOUR a k ní jsem měla vybranou ROSY VELVET F1, ale tu už v zahradnictví nemají, semínka šli letos zřejmě dost na odbyt, tak mi nabídli náhradi, kterou jsem vzala ROSE VELVET VEIN F1 Je to ten samý odstín, jen střed květu není žlutý, jak jsem chtěla, ale má tmavou žilku a do této kombinace jsem chtěla ještě žlutou milionku, ale nechci riskovat neúspěch, že by s vlastního výsevu nevzešly kvalitní rostliny. Takže uvidím jak se mi podaří z výsevu, ale jak to vypadá, tak i přesto v dubnu koupím sazenice někde v Hornbachu nebo kde jsem to kupovala loni

A vy jste pěstovala milionky ze semínek, ale rostliny nic moc? Nemáte foto?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 210.193 (?), 4.2.2011 21:13

tak já jsem milionky ze semen nepěstovala, jejich semínka jsem v obchodě neviděla. Letos jsem vysela begonie pnoucí, nevzešla ani jedna, dále kopřivu "rococo", vzešly všechny, surfinku růžovou Velvet vein 1, prozatím vzešly tři, hledíky nízké, vzešly během týdne, ostroespermum - bylo tam 5 semínek, nevzešlo ani jedno - prozatím, balzamínu - po týdnu ještě nevzešla, dále jsem vysela balkon gold z vlastních semen, vzešly spolehlivě do týdne, také se dobře daří balkon goldu, který se vloni vysemenil a malou rostlinku jsem zasadila do květináčku, dále vzešly vitálky z vlastních semen.Další letničky budu vysévat později - v březnu, aby se nevytahovaly. Letos mám poprvé semena drchničky, diascia, cinie úzkoslisté, no a ještě další. Jsem na ně zvědavá, jestli vůbec vzejdou, dosud jsem je neznala. Jinak pojedu nakoupit něco do Polska, hlavně balkonovky, mají je tam silné a pěkné. Jestli máte dobré zkušenosti s nějakými letničkami, prosím podělte se se svými zkušenostmi. Podaří se vám vypěstovat pěkné rostlinky surfinek ze semínek? děkuji za vaše reakce, Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 153.102 (?), 1.2.2013 16:39

mela jsem milion bels z kvetinarstvi poprve loni ale nadherne kvetly je fakt ze jsem je hnojila krystalonem na kvet posbirala jsem si seminka chci zkusit jestli je vypestuji sama jinak prikladam foto z lonska

milion bels
milion bels
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 153.102 (?), 1.2.2013 16:45

pripojuji jeste jednu fotku

šrucha
šrucha
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MilusV - (45) - 216.103 (?), 7.2.2013 8:39

Million Bells plnokvětý.Přikládám foto pro inspiraci na jaro.Valinová

Calibrachoa MiniFamous
Calibrachoa MiniFamous
Calibrachoa MiniFamous
Calibrachoa MiniFamous
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 241.22 (?), 12.6.2016 19:03

Dobrý večer,

každý rok kupuji milion bells, udělají hodně parády na celé léto. Akorát to stojí celkem dost peněz. Mám dotaz jak prosím získáváte semínka?? Ráda bych si je vypěstovala sama, přece jenom každý rok spousta peněz, díky moc za odpověď začátečnice wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 107.19 (?), 7.2.2018 11:03

No, já jsem letos koupila semínka z Číny, tak jsem zvědavá, co z toho vyroste... jestli vůbec něco smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika