Množení Fuchsií



host - 46.66 (?) 
6.9.2006 11:54, zobrazeno: 32726x
Prosím,dejte mi někdo návod,jak množit Fuchsie?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 83.84 (?), 8.10.2006 13:31
já mám nejlepší zkušenosti s řízkami ve vodě
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
hejduk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52), 8.10.2006 22:10

Rostliny můžeme množit řízkováním téměř po celý rok, ale nejvýhodnější je únor,březen a srpen. Vrcholové řízky mají být 5 - 8cm dlouhé, bez poupat nebo květů. Pícháme je do malých květináčků, naplněných směsí rašeliny s pískem. Při teplotě kolem 20stC zakoření obvykle za dva až tři týdny. Po zakořenění je přesadímedo větších kořenáčů a měkké výhony zaštipujeme, aby rostliny rozvětvily. V zimě by měly fuchsie růst pomalu, při teplotě asi 10stC.Chcete- li mít opravdu pěknou keříčkovou fuchsii , počkejte až řízek zakoření a když doroste výšky 20cm, zaštípněte špičku rostliny.Tím podpoříte růst postranních výhonů. Také všechny nové výhonky vždy zaštípněte,když dorostou délky 15cm. Tvarovat fuchsie je snadné, pokud chcetemít rostlinu s kmínkem, stačí vyholovat kmínek odstraňováním všech výhonů,pokud chcete, můžete tvarovat rostlinu do špalíru, či pyramidy, použijete-li vhodnou drátěnou oporu. Po zaštípnutí kvetou fuchsie za 8 týdnů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 241.106 (?), 3.2.2007 17:47
uříznout oddenek fuchsie a dát ho do skleničky a vodou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.105 (?), 13.4.2015 12:13

Zakoupila jsem plato fuchsií, jsou už dost prokořeněné, tak je chci už zasadit do truhlíku (zatím nechat doma). Všude se píše o zaštipování pro lepší rozvětvení. Dají se ty odštípnuté části použít k nařízkování dalších rostlin? Jak moc je nechat narůst?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 13.4.2015 13:58

Máte to napsáno těsně nad vámi. Akorát slovo oddenek (fuchsie nemá oddenky) si nahraďte slovem výhonek, větvička. Spodní listy otrhejte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 13.4.2015 14:22

Uštípnutý řízek má mít 4 páry listů a z toho spodní 2 páry odlistíte a ten konec přijde do vody či substrátu pro řízkování.

Nepotřebujete-li řízkovat, zaštipujete špičky 2 páry listů od vrcholu nebo dle potřeby (tvaru).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 240.105 (?), 13.4.2015 14:48

Děkuji. To je tak, když o něčem uvažuju po dobrém obědě, mozek nemyslí. Počítám, že u petunií, surfinií a spol. to bude podobné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika