Milionbels



Stránky: 1,  2   
host - 65.90 (?) 
29.5.2010 10:25, zobrazeno: 50251x

Chtěla bych se zeptat jestli nemáte někdo zkušenost s množení milionek řízkováním.Koupila jsem už osázené květníky na slevě a některé dost polámané.Což si myslím tolik nevadí, myslím že aspoň zhoustnou.Je to tak, nebo se mýlím?A je mi líto vyhodit ty ulomené větvičky cca 20-30cm dlouhé.Prosím poraďte.Děkuji Jitka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
hajank5 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (501) - 126.125 (?), 29.5.2010 12:25

Ulomené výhony nevyhazujte, dejte je do vody -pustí kořínky a zasadíte je potom. Tím, že se ulomily máte pravdu rozkošatí se.Ať vám dělají parádu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 65.90 (?), 31.5.2010 8:20

Děkuji, jsem zvědavá co z nich bude, v létě (teda jestli nějaké letos bude :-)) pošlu foto.Jitka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 21.198 (?), 31.5.2010 13:00

mám zkušenost s milionkama a surfinkama, koupila jsem si vždy jen dvě brzy z jara ostříhala delší větvičky, napíchala do hlíny a tak jsem si je namnožila, jde to dobře i bez stimulátoru

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Berta - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 185.153 (?), 31.5.2010 15:48

Prima nápad, příští rok taky vyzkouším.Když to nevyjde, vždy je čas na koupi jiných.Díky za radu.B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 25.112 (?), 1.6.2010 21:34

Dala jsem dle rady některé do vody, a pár jsem jich píchla do hlíny (se stimulátorem) a překvapilo mě že vůbec nepovadly i když jsem je zapoměla zalít.Netušila jsem že jdou tak jednoduše množit.Jitka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 39.117 (?), 30.8.2011 19:33

Ahojky. Potřebuji poradit. Mám milionky v zavlažovacích truhlících na zahradě. Chci se zeptat zda se dají nějak přes zimu uskladnit, nebo jsou to jen letničky. Mluvíte tady o rozmnožování - můžu ty stonky střihnout nebo je lepší zlomit? A mám spíše ustřihnout odkvetlé stonky nebo kvetoucí? Pokusím se taky rozmnožit a uvidím jak se mi to povede. Letos jsem si koupila oranžové a červené a jsou nádherné. Momentálně ale taky i trošku od středu usychají - nevím co jim chybí. Dělá Vám to taky tak? Mám je prvním rokem a pokud mi přes zimu nějak uhynou tak určitě příští rok jdu do toho znovu.

Děkuji za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.117 (?), 30.8.2011 19:37

Jo a ještě jsem se chtěla zeptat co děláte s těma semínkama co milionky mají. Dá se z toho vypěstovat další květinka? Ješně jednou děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
gabca - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (77) - 187.132 (?), 31.8.2011 21:39

Ahojky!

Nechci tě nejak od pěstování ze semínek zrazovat, ale pokud s tím nemáš zkušenosti, asi bych se do toho nepouštěůa. A hlavně, výsledek by tě mohl rozčarovat. Já osobně jsem to nezkoušela, ale děvčata z diskuzí vedle jo a ačkoliv se ze začátku radovaly, výsledek nic moc. Hlavně barvy neodpovídaly těm se semínek (jakoby se sprášily?). Je opravdu lepší koupit si na jaře sazeničky nový, každý rok mají nové a nové barvy a nevím jak ty, ale já mám ráda změnu.

A hlavně na jaře koupíš zdravé, prokořenělé sazeničky. Prodávají i plata po 10 ks za velmi přijatelné ceny. Myslím, že přezimovat bych je taky nezkoušela. Přeci jenom to jsou letničky a mají svoje už za sebou, Vždyť ti celé léto kvetly a už jsou určitě vyčerpaný a to, že ti odspoda hnědnou a usychají, je normální projev v tomhle ročním období.

Já mám milionky už asi 6 tým rokem a pokaždé zkouším nakombinovat jiné barvy.

Million bells -  bílá
Million bells - bílá
Million bells - červená
Million bells - červená
Million bells - oranžová
Million bells - oranžová
Million bells - fialová
Million bells - fialová
Million bells - fialová
Million bells - fialová
Million bells - fialová
Million bells - fialová
Million bells - barevná
Million bells - barevná
Million bells - bílá
Million bells - bílá
Million bells - růžová
Million bells - růžová
Million bells - barevná
Million bells - barevná
Million bells - barevná
Million bells - barevná
Million bells - fialová
Million bells - fialová
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.117 (?), 1.9.2011 18:34

Děkuji Ti za radu. Já jsem je chtěla zachovat jen proto, protože mi je každý chválil a záviděl. Fakticky mi dělaly radost. Jen jsem chtěla zjistit jak to s nima po létě dopadne. Ještě jednou mnohokrát děkuji. Příští rok si je koupím zase. Fotečky jsou nádherné. Tak papá

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika