Levandule s milionBells



Adelain - (4) - 168.39 (?) 
8.4.2012 9:47, zobrazeno: 6106x

Chtěla bych se poradit, jako začátečník:-). Dala jsem do společného truhlíku na balkon levandule a mezi ně milionbells. Vím, že levandule chtějí spíše vysychat a milionbells zalévat, myslíte, že je mohu takhle nechat? Je to dlohý truhlík a na krajích jsou levandule a uprostřed milionbells.

Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 182.192 (?), 8.4.2012 10:18

Levandule snese sucho, to ale neznamená že po něm touží. :-) A taky klidně můžete zalévat do středu truhlíku k milionbells a do okrajů se voda nasákne už v menší míře. Určitě to tak nechat můžete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Adelain - (4) - 168.39 (?), 8.4.2012 10:36

Tak fajn, děkuju! Ted tady chumelí, takže mám trochu depresi, ale jsem ráda, že už nemusim kytičky trápit dalším přesazováním...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 187.137 (?), 10.4.2012 14:00

No, já bych se zrovna sesazení levandule a million bells obávala. Milionky musíte každý týden hnojit, v létě hojně zalévat a obávám se, že tohle se levandulím líbit nebude. Ta má radši sušší, propustnou, vápnitou půdu. Mám obě, ale každou zvlášť a jsou krásné. Ale každá má jiné nároky na pěstování.

Třeba napíše někdo jiný, ale za mě ne!

Ale třeba se mýlím.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 70.70 (?), 11.4.2012 18:33

Obě mají jiné nároky na vodu a hnojení.Daly by se však společně pěstovat v tzv.kaskádových květináčích.Jedná se o dva / i více / samostatných závěsných květináčů, které jsou řetízky spojeny pod sebou.V tomto případě byste zalévala každý květináč zvlášť podle porřeb rostlin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika