Květiny do truhlíku na jižní okno



Stránky: 1,  2   
host - 18.233 (?) 
13.3.2015 15:20, zobrazeno: 15433x

Dobrý den, máme nový byt a v něm krásná prosluněná jižní okna. Bohužel na nich nic nepřežije, uvnitř se vše hned spálí, takže vnitžní květiny mám různě po bytě kam nejde tolik světla. Ale zjistila jsem, že mám krásný široký venkovní parapet a našla jsem si i možnost jak tam udržet truhlík bez vrtání. A tak mě napadlo, jestli by ty venkovní kytičky nevydrželi toho sluníčka více? Dokážete mi doporučit nějaké kytičky, které by na tom jižním okně mohli přežít a mohlo by se jim dařit?

Případně kdybyste měli nějaký typ kde je koupit (jsem z prahy nebo objednat na internetu) byla bych moc ráda.

Nikdy jsem neměla prostor na pěstování květin v truhlíku, takže s tím nemám naprosto žádné zkušenosti, nejraději bych je někde koupila už nasazené do truhlíku a jen je připevnila a zalévala. Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 18.233 (?), 13.3.2015 15:22

Jinak teda nemusí to být nutně okrasné kytičky, klidně bylinky nebo já nevím... jahody.. :-D něco co přežije na tom okně. I když samozřejmě barevné pěkné okrasné kytičky by se mi asi líbili nejvíce, ale nevím jestli je to možné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 13.3.2015 16:18

Jedině muškáty (pelargonie)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 137.170 (?), 13.3.2015 16:32

Proč jedině muškáty? Třeba gazánie jsou nádherné a lze je velice jednoduše vypěstovat ze semínek. Já osobně, když mám kytičky od semínka, tak z nich mám větší radost, než když si je koupím už vypěstované wink

Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 216.249 (?), 29.3.2015 19:45

Souhlasím s Lenkou, já na jižní okno dávám gazánie, jsou krásně barevné, kvetou mi od jara do podzimu a vydrží i velký žár...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 117.6 (?), 13.3.2015 18:58

Dobrý den, pelargonie jsou sice hezké ale je lepší když je sesadíte ještě s jinými druhy a truhlíky si kupte raději samozavlažovací a velký výběr rostlin je v Pražské tržnici v Holešovicích.Jarka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 13.3.2015 19:45

Nejde o to, že jsou jen hezké. Hlavní je, že jsou neobyčejně odolné a na jižní okno jedny z nejvhodnějších. Tolerují chyby v zálivce. Paní píše, že na oknech nic nevydrží, tedy už něco zkoušela. Věřím, že muškáty by vydržely.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 77.148 (?), 13.3.2015 20:14

Je to tak, jak píše PP na jižní okno jedině muškáty pěkné jsou i surfinie, ale aby byly hezké tak je třeba obírat uschlé květy a mě se stává ž e už v srpnu mám po nich, napadne je padlí i když je stříkám.Muškáty mám na oknech až do října a vydržely i v listopadu.






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 13.3.2015 20:21

To je nááádhera! Chci být Vaším motýlkemwink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 18.233 (?), 13.3.2015 20:56

Děkuji moc za všechny odpovědi. Zkusím tedy muškáty, prý se mají dávat až po 15.5. tak to nevím jestli to vydržím :-DDD. A určitě samozavlažovací truhlík už mám vybraný. No tak jsem na to zvědavá.

Jinak fotky opravdu nádherné :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika