Jak zazimovat muškáty?



host - 171.140 (?) 
5.9.2006 22:41, zobrazeno: 26048x
Dobrý den, mám prosbu, nevím si rady, jak správně zazimovat muškáty.Děkuji za radu Petra Hlaváčová
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 112.65 (?), 7.9.2006 19:33
Je nejlepší si v srpnu udělat řízky a ty do zimy zakoření,jinak se před příchodem mrazíků muškáty musí uklidit a sestřihnout na takových deset až patnáct centimetrů.Dávám je na chodbu v paneláku a přečkají až do jara.Musí se občas zalít aby neuschly a na jaře si je lze nařízkovat a nebo ještě jeden rok pěstovat ale chtějí víc  přihnojovat a také se víc lámou.Jestliže si nepěstujete nějakou svoji vyvolenou barvu nebo odrůdu,tak je nejlepší si na jaře koupit nové sazeničky. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 165.144 (?), 12.11.2006 13:15
Vloni jsem si přečetla zajímavý návod na přezimování , a to. Všechny šlahouny muškátů zbavit listů a nechat v chladnější místnosti přes zimu s minimální zálivkou  . Šlahouny začnou asi od února postupně obrůstat . Letos jsem to na jednom truhlíku vyzkoušela, samozřejmě jsem asi v únoru hlínu trochu oklepala a dala novou s hnojivem. Výsledek byl přímo velkolepý. Už v době, po zmrzlých , kdy se dávají muškáty ven, byl truhlík nádherně nakvetlý a moc bohatý. Letos jsem to udělal znovu a u více truhlíků.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 240.105 (?), 27.1.2016 11:19

Taky jsem četla zajímavý návod na přezimování. Tedy dva. První byl vytáhnout muškáty z květináče (klasické vzpřímené), oklepat z nich pořádně všechnu zeminu, dat je hlavou dolů do papírové krabice a kořeny překrýt novinami - jen lehce, neutěsnit, aby byl možný přístup vzduchu. Dat na chladné místo pod 10 stupňů, radši méně. Sem tam kontrolovat, případné plesnivé části vyhodit. Koncem zimy vyndat, seříznout, zasadit do nové zeminy.

Druhý způsob podobný, muškáty se věšely hlavou dolů na drát ve sklepě nebo pod stropem garáže. Žádné zalévání se nekonalo, v chladu rostliny nastavily klidový režim.

Tyto návody jsou z vícero zdrojů, od různých lidí, podle komentářů pod diskuzemi je to vyzkoušeno i dalšími, ALE diskuze byla z Anglie a USA. Takže bude asi záležet na vhkosti vzduchu.

Letos jsem zkusila metodu mojí babičky, nechat je v květináči, nezalévat, dat do chladu s tím, že je v předjaří seříznu a přesadím, pokus ale nedopadl - byla tu na návštěvě moje pořádkumilovná matka a rostlinu obrala, seřízla a zalila, protože byla chudinka suchá a měla staré listy, tak abych tu měla uklizeno...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika