Jak dlouho klíčí mračňák?



Stránky: 1,  2   
host - 141.158 (?) 
25.3.2009 0:39, zobrazeno: 19362x

Dobrý den, poradíte mi, jak dlouho klíčí mračňák? Někde jsem našla, že až 2 roky a má projít zimou, je to tak? díky, Majda.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 171.242 (?), 25.3.2009 8:41

Klíčí zhruba týden. Zasévám je každý rok, vzejde zhruba 90 % semen. Letos, nevím proč, nevzešlo nic. Myslím, že je to osivem. Měla jsem semena z Lidlu a Koexfloru, vyzkoušela jsem i různé substráty, marně. Zřejmě mají stejného dodavatele.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 76.161 (?), 25.3.2009 13:39

dobry den, tak tam je asi zakopan psik, ja koupila seminka v obi, nohel garden, taky mi od nich letos z celeho pytliku vzesly jen dve mochyne, nu coz... aspon budou mit dost mista: o)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 163.217 (?), 10.4.2009 13:32

Dobrý den, tak mračňáky vylezly, ale asi po 4 týdnech, myslela jsem, že to jsou ibišky, které jsem tam nasypala "místo" nevyklíčených mračňáků, ale jsou to ony: o) No, už mi takhle letos vylezla rajčata místo mochyní, uvidíme, jaká další překvapení nás čekají: o) Krásné velikonoce: o)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Danny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (195) - 176.71 (?), 27.2.2010 12:33

prosím o sdělení všech zkušeností s mračňákem, kam vysazujete (popř. foto), jak vysoko vyroste (píše se, že až tři metry), kolik rostlinek na jakou plochu atd. Děkuji D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jagi - (10) - 34.243 (?), 27.2.2010 17:22

Já jsem ho vysela asi před čtyřmi roky, ještě jich pár mám v květináčích, zimuju jako oleandry atd., ostříhané. Teď už je mám v teplejší a světlejší místnosti, některým už raší lístky, některým ne, uvidíme. Moc velké jsem je nikdy neměla, řekla bych tak metr a něco. Dcera ho měla v hodně velkém květináči a měla ho dost větší. Přímo v zemi mi moc nešly, tam byly ještě menší. A řekla bych, že mají radši trochu stín, ne celý den výheň.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
StankaO - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (193) - 174.53 (?), 28.2.2010 14:45

Dobrý den. Semenáčky vel. 5-10cm přesazuji do samozavlažovacích truhlíků (asi 5 rostlinek na 60cm truhlík), za první rok v nich narostou minimálně dvojnásobně, než by narostly v obyčejném květináči, mají pak více sil na dobré přezimování. Přezimovávám v chladnější chodbě, ale maminka nechává v bytě - i když to není ideální, dá se i tak. Na jaře přesazuji do normálních květináčů, hnojím každý týden Kristalonem ředěním podle návodu. Rostliny mám na straně k východu. Velikost záleží na sestříhávání - metrová pěkná, košatá rostlina se dá vypěstovat za 3-4roky při ideálních podmínkách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 211.1 (?), 27.2.2012 11:17

Mračňák pěstuji již několik let.Vzešel ze semínek koupených v Lídlu.Bohužel ze všech zasetých pouze jeden.O to víc mi dělá radost.Na podzim ho sestříhám a tyto řízky dám do vody.Pustí kořínky a je zas co sázet a rozdávat.Nevytoste moc vysoký, tak 20cm.Má rád slunce.Mám okna na jih a daří se mu.Venku ale ne.Uvnitř bytu.Kvete celý rok.Přeji úspěšné pěstování.

           Míla

Mračňák
Mračňák
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 174.53 (?), 17.3.2010 19:33

Letos jsem zasela semena koupená i vlastní. Ze 60 koupených semen vzešla jedna rostlinka, z vlastních asi 100 semen mám 80 rostlinek, takže chyba bude skutečně v osivu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
silvie - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (128) - 176.119 (?), 6.5.2010 2:29

Mám Mračňáky staré asi 3roky, kvetou bez přestání i v zimě.Z jedné rostliny mám vypěstovaný stromek, je v chladnu na schodišti, další dva mám na okně v ložnici.Přes leto jsou na zahradě.Posílám fotky.

Mračňák ze schodiště v chladu
Mračňák ze schodiště v chladu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Abutilon-mračňák
Abutilon-mračňák
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika