Durman



Stránky: 1,  2,  3   
Kamila77 - (2) 
26.8.2007 21:19, zobrazeno: 38367x
Dobrý den, poradí mi prosím někdo proč mi opadávají ještě nerozkvetlé květy Durmanu? Tvoří se mi tobolky,ale bohužel před rozkvětem upadnou. Durman mám od letošního jara a celé léto zalévám a přihnojuji. Opadávají mi žluté spodní listy,ale to by u Durmanu mělo být normální podle toho co jsem zjistila.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 168.167 (?), 27.8.2007 7:17
Nám roste už několik let durman ve spárách dlažby. Nikdy ho nezaléváme, celý den je na slunci a přesto se mu výborně daří a nemůžeme se ho zbavit. Nevšiml jsem si, že by mu usychaly listy. Možná bude problém v příliš časté zálivce a přehnojení?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Kamila77 - (2), 27.8.2007 19:34
Nevím, zda je problém v zálivce, protože mi bylo doporučeno přes léto zalévat hojně. Přesto děkuji za Váš názor.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 88.245 (?), 20.10.2007 15:51

Durman ve spárách dlažby?? Patrně tedy jednoletý planý jedovatý durman (Datura stramonium), že? ("Panenská okurka", plody jsou asi jako vejce, ostnité)

Dotaz se patrně vztahuje na "durman" - andělské trumpety (Brugmansia). Ta dorůstá klidně přes metr,miluje hodně vody, slunce a výživnou půdu. Přezimuje v chladné místnosti.

Proč opadávají poupátka bohužel neporadím, mám je pár let a každý rok rostou jinak - někdy líp, jindy shazují hodně listy... Výrazně jim pomáhá velká nádoba, aby tak snadno nevysýchala půda, někdo má kýble postavené přímo v lavoru s vodou, zkusit můžete i do volné půdy v mírném stínu - a hnojit!

Přeju úspěchy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 143.203 (?), 3.12.2007 13:17

Dobrý den

Tak durmany pěstuji již několik let a rostou mi každý rok  jak z vody a kvetou taky velice bujně. Letos sem měl asi 15 durmanů s výškou více než jeden metr. Dle mé zkušenosti je nejdůležitější hodně velká nádoba, kvalitní substrát, hnojení a častá zálivka.

Pod slovem velká nádoba mám na mysli kbelíky o velikosti až 15 litrů, já používám třeba beliky od  barev  ale  nevipada to moc  dobre to je pravda.Co se týká vysadby do volné půdy tak s tím zkušenosti nemam , ale myslim že tam nebude tak kvalitní zemina  a hnojiva která budete dodávat v zálivce  se budou vyplavovat.

Jako substrát používám svoji listovku, kterou mám udělanou z listi ze zahrady s přídavkem písku a trochu pařeništní zeminy.

Na hnojení používám hlavně vykvašený slepičí trus a kristalon.

V létě zalévám každý den, záleží na teplotách

Hodně ůspěchů při pestováni

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 172.35 (?), 8.2.2008 10:52

Co ted s durmanem, mám je ve sklepě, minimálně zalévám a už bych asi měl na něm začít pracovat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 144.210 (?), 22.6.2008 18:45

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat proč mi na durmánech žlutnou listy. Hodně zalévám i hnojím a pěstuji ve velké nádobě. Děkuji za odpověd

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.120 (?), 22.6.2008 18:49

Některé listy odpadnou.Durman si tak tvoří kmínek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mirdik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (212) - 48.30 (?), 22.6.2008 20:06

je take narocny na vapnik..takze zalevejte klidne tvrdou vodou..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.138 (?), 4.7.2008 14:14

Zdravím všechny, nyní pěstuji růžový durman jen ve velikých květináčích, chce hodně vody a hodně hnojiva, já dávám cererit, ten pomůže, aby byla krásně zelená olistěná rostlina a na muškáty pro tvorbu květů.Začínala jsem asi před deseti lety, kdy jsme ho zasadili na dvorek po skončení s chovem slepiček a vyrostl tam doslova strom durman.Na zimu byl problém jak vykopat a kam s ním.Takže přeji všem pěstitelské úspěchy, Jára

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika