Co se hodí na jižní stranu?



host - 175.18 (?) 
17.3.2012 15:09, zobrazeno: 19820x

Dobrý den zahrádkáři a pěstitelé smiley přichází jaro a já jsem se rozhodla letos osázet balkon květinkami. Prosím Vás o radu co mi bude prospívat na balkoně který je na jižní až západní stranu, tedy na něj paří slunko od jedné do západu.. nebydlíme zrovna nízko takže také vítr je tu občas také silný.. potřebuji proto nějakou květinku která vydrží silné slunko a nezláme se hned ve větru.. Přemýšlela jsem nad lilkama, ale přivítám jakoukoliv radu ohledně barevnějších převislých kvítek wink

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 70.70 (?), 29.3.2012 16:28

Mám také balkon situovaný na tuto stranu, Pěstuji surfinie, petunie/ ty mám v závěsných květináčích mírně kryté.Přímo přes balkon jsem měla v truhlících milionbells, bidens,thunbergii / černookou Zuzanu / i muškáty to zvládaly.Vloni jsem zkusila begonii Bonfire, z které jsem byla nadšená.Nejen, že jako jedna z mála begonek snese slunko, ale kvetla opravdu bohatě a dlouho.Co se týče větru, běžný zvládaly v pohodě.Pokud však hrozily bouřky se silným větrem a lijákem, z balkonu jsem truhlíky schovala, než se to přežene.Je to pořád asi nejlepší ochrana.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Adelain - (4) - 168.39 (?), 8.4.2012 9:49

A co levandule? Myslíte, že by tam mohly být? Bydlím ve 12. patře na jihozápad... v létě to tam paří strašně moc...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.192 (?), 8.4.2012 9:58

Určitě, když je nenecháte uschnout. :-) Je to nenáročná trvalka na slunce a budete mít ozdobu i v zimě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Adelain - (4) - 168.39 (?), 8.4.2012 10:02

Hurá, hurá... to jsem ráda...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 175.18 (?), 20.4.2012 18:01

děkuji za tip!! jdu do té Begonie Bonfire! :-) snad seženu sazeničky ještě tento týden.. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
rostlinky.cz - (21) - 149.54 (?), 11.5.2012 17:42

Na južnú stranu je vhodné vysadiť muškáty, petúnie, surfínie, million bells, bidens, nemesie. Všetky druhy byliniek vrátane levandule a materinej dúšky, rozmarínu a medovky. Pozor však na vietor. Nevhodne umiestnené nádoby alebo množstvo rastlín vytvoria mohutný previs a sú ťažké a labilné, mohli by spadnúť. Treba ich teda dobre fixovať.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika