bougenvilea



Stránky: 1,  2,  3   
Miky - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (92) - 186.3 (?) 
3.6.2008 21:55, zobrazeno: 48803x

Koupila jsem si bougenvileu. Nyní jí začínají usychat okrasné listeny a začíná přirůstat. Mám jí zaštipovat vrcholky, aby se více větvila, nebo není třeba? Bude se větvit sama? Děkuji za rady. Miky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 167.249 (?), 4.6.2008 9:12

Dodrý den, bougenvielii jsem zakoupila vloni, barevné listeny usychaly též. Tak jsem je nechala. Obrazila a za čas se začaly zbarvovat listeny opět do purpurova. Chce hodně hnojit. Já přihnojuji Kristalonem, každý týden. Na zimu chce chladnější světlou místnost. Celá opadá a na jaře hodně dlouho trvá než obrazí, ale musí se vydržet. Tak přeji hodně úspěchů s pěstováním. Markéta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Miky - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (92) - 186.3 (?), 4.6.2008 21:37

Děkuji za rady, ale přesto jsem se nedozvěděla to podstatné. Je nutno bugenvileu zaštipovat, aby se více větvila, nebo to není nutné?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 80.4 (?), 5.6.2008 7:12

Má se zastřihávat na podzim, když jde z venkovního prostředí domů a nebo potom na jaře, kdy se i přesazuje.  Je to nutné k udržení tvaru rostliny. Jestli ta Vaše právě odkvetla, tak by jí snad zastřižení neuškodilo. Moje bude teprve kvést.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Miky - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (92) - 186.3 (?), 5.6.2008 13:28

Děkuji. Koupila jsem ji už rozkvetlou, moc rozvtvěvená není, je vcelku malá. Tak já na ní něco zkusím. Miky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 84.2 (?), 17.6.2008 20:29

Já mám buganvílii druhý rok a když vrcholky trochu povyrostou, zaštipuji je pořád a ona se hezky rozvětví

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 144.210 (?), 25.6.2008 16:57

Mám 2 druhy bugénviley, 1 fialovou, která bohatě kvete a druhou červenou, která kvete velmi málo. Stejně je zalévám i hnojím kristalonem. Děkuji předem za radu. Jarka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 227.229 (?), 21.8.2009 12:03

Prosim o radu kdy a jak mam zastrihavat Bougenvileu aby kvetla, jestli se ma ostrihat na podzim nebo az na jare dekuji za radu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Majdalena - (7) - 4.182 (?), 24.8.2009 20:37

Vloni jsem si jí koupila na podzim v zahradnictví, kde mi poradili, že jí mám dát přes zimu do chladné místnosti (10-12 stupňů) a zastříhnout jí až na jaře (přiměřeně). V květináči nakonec byly tři řízky, takže nyní mám tři dlouhé košaté větve v závěsném květináči, které mi bohatě kvetou červenou barvou. Na podzim se dá i množit jako muškát, ale konec větvičky nesmí kvést, jinak nezakoření. Musí to být výhon s trochu dřevnatým koncem. Zdraví Magda

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 4.206 (?), 29.10.2009 21:03
tak ja jsem zakoupila taky tuto rostlinku, nadherne kvetla cele leto, ruzove,takovy maly stromecek, ted kdyz je vchladu opadala, no a neodolala jsem a asi pred dvema mesici jsemkoupiůla jeste jednu zlutou pnouci ta je porad stejna neopadala!! tak jsu zvedava na jaro jak to ty krasne rostlinky zvladnou
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika