Alocasia macrorrhiza



Stránky: 1,  2,  3   
Coda - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (191) 
1.8.2007 15:05, zobrazeno: 36069x
Dobry den, mate nekdo zkusenost s pestovanim teto rostliny? Dekuji Sterba
Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 34.244 (?), 1.8.2007 18:28
Koupila jsem si Alocasii v kvetinarstvi letos na jare, mela jsem ji do cervna na jiznim okne, zalevala jsem ji 2x tydne, ted jsem ji letnila na severovychodni casti dvora, dari se ji vyborne.. v zime ji budu zase mit na okne na jizni strane..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Coda - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (191), 2.8.2007 13:39
Diky za odpoved! Kdyz jsem si ji privezl z Nemecka asi pred 14ti dny, tak jsem ji dal na balkon, ale asi za tyden sla do mistnosti, protoze jsem mel strach z prukeho slunce. Co jsem videl fotky, jak roste ve volne prirode, tak ty vlhke, polostinne tropy tady nedocilime :)!, ale snad nezajde. Puvodne mela jen jeden list, ale behem tydne z male spicky vyrostl druhy, jak je videt na fotce. Kvuli foceni jsem ji postavil na balkon, ale uz je zpet:).
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Coda - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (191) - 207.2 (?), 4.9.2007 16:33
Tak prikladam dalsi fotku - roste to jako blazen - posl. list je jiz dlouhy 66 cm
Alocasia macrorrhiza
Alocasia macrorrhiza
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 242.175 (?), 14.9.2008 16:50

Mam take tuto alocasii už několik let dostala jsem ji v Chorvatsku od naši domaci na dovolené, tam ji nazyvali, Adam,pak jsme pochopili proč tam je totiž měli velike a měly plody podobne panskemu přirozeneni to jen pro zajimavost..M e    alocasii se daři dobře, v letě ji mám na zahradě v zimě v ložnici kde mam teplotu nižši než jinde v bytě. Na jaře mi poprve kvetla ,ale plodu jsem se v našich podminkách      nedočkala Šarka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Coda - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (191) - 207.2 (?), 13.11.2008 9:09
S tim kvetem to je zajimave, jsem zvedav, jestli se dockam:). Ted ji mam na svetle chodbe asi pri 15 stup., kde si v klidu precka zimu. Zdravi Vas Petr
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 22.115 (?), 17.3.2009 20:38

Mám tuto Alocasii, které se také říká Adam již více jak deset let.Dostal jsem jí od rodičů, kteří ji dostali snad před dvaceti lety a dali mi odnož.Už mnohokrát měla květ(jednou dokonce i dva najednou).Květ není nějak moc excelentní, ale především jsem zjistil, že květinu neuvěřitelně oslabuje.Měl jsem jednu, která už měla listy až ke stropu a šla do květu... a zašla.Od té doby, když jde na květ, tak ho hned zpočátku zaštípnu a květinám se daří parádně.Mají rádi rosení.Při změně počasí tak zvaně pláčou-z listů jim stékají kapky.Jinak nádherná dekorační květina, která neustále obrací své listy za sluncem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Coda - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (191) - 207.2 (?), 7.6.2009 9:06
Musim se zase pochlubit, jak mi Alokazie "jede" :). Listy 70 cm! Za chvili me z pokoje vytlaci:).
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.106 (?), 17.6.2009 19:15

Pěkný den, kdo byste poradil, jak se k Alocasii m. dostat? Pan Petr ji zakoupil v Německu, u nás na ni narazit v obchodě je asi umění. Děkuji, také Petr:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Coda - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (191) - 207.2 (?), 31.10.2009 11:01
Petre, ja ji tam nekoupil, ale dostal od pribuznych, oni jsou v teplem JZ koutu, kde vse roste jako blazen:). Co jsem videl, tak u stare rostliny od paty odlomi prirustek a asi daji do vody, to se jich musim zeptat, az tam zas pojedu. Prikladam fotky z jejich terasy. Sterba
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika