Střešní krytina na dřevník



galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?)
18.9.2014 9:12

Oplechování jsem si dal udělat u klempířské firmy, a doma jsem ho připevnil už sám.Najměte si klempíře, nebo si dejte udělat oplechování u odborníka, a doma si ho zafixujte sám.Boční okraje plátů onduliny pokládejte v rovině s okrajem podkladových desek, fošen,hranolků.Mělo by lícovat.Zadní, přední čela nechte s přesahem 50-100mm podle sklonu střechy

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 36.74 (?), 19.9.2014 7:34

a ještě musím dodat, že máme sklon kolem 6° a nikdy jsem neviděl ani kapku zatečené vody

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 15.9.2014 14:32

pro tak malý spád spíš jen plech nebo HDPE plachtu tloušťky nad 2 mm. Hlavně ne hřebíky, které nelze utěsnit v místě průpichu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
nomadm - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 142.6 (?), 15.9.2014 16:29

tak teď jsem volal na ten Pergola Roof, doporučují mechanické kotvení pomocí hřebíku na šindele a pod to nic... tak jsem "nahlodaný" :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
nomadm - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 142.6 (?), 18.9.2014 8:44

takže vezmu ten Onduline Pergola Roof a přibiji hřebíkama, ale jak na přesahy střechy kolik nechat cm přes hrany? jde nějak podomácky udělat oplechování, když nemám žádné extra nářadí?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 18.9.2014 9:12

Oplechování jsem si dal udělat u klempířské firmy, a doma jsem ho připevnil už sám.Najměte si klempíře, nebo si dejte udělat oplechování u odborníka, a doma si ho zafixujte sám.Boční okraje plátů onduliny pokládejte v rovině s okrajem podkladových desek, fošen,hranolků.Mělo by lícovat.Zadní, přední čela nechte s přesahem 50-100mm podle sklonu střechy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 18.9.2014 9:49

"..., ale jak na přesahy střechy kolik nechat cm přes hrany"?

Já jsem udělal prostý přesah cca 2 cm a je to v pohodě, na takovou "boudu" to myslím bohatě stačí. Pokud by Vám pod střešní pás přes okraje přece jenom zatékalo, je možno například pomocí silikonu nanést na okraj pásu "odtrhovou" hranu. Oplechování je samozřejmě komfortní a nejlepší řešení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 18.9.2014 10:43

...ale může být i bez oplechování.V tom případě je dobré poslední "vlnu" podepřít z boku latí, pokud máte v plánu zadělat nějakým materiálem čelo.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
nomadm - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 142.6 (?), 18.9.2014 11:47

tak díky za rady chlapi, dnes si jedu pro trámky (asi nakonec modřín za cenu smrku), krytinu vyzvednu dnes nebo zítra a pak ještě spojovací materiál a bude... všeho všudy necelé 4 tis. Kč mě ta 1,5 x 4 m sranda bude stát... jsem si říkal, za dvojku to dám a hle :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 18.9.2014 12:08

Když koukám na tu fotku p. Moudivláčka, tak zjišťuju, že jsem ten svůj "přesah" asi blbě vysvětlil. Myslel jsem jen přesah asfaltového pásu přes hranu krajního prkna (viz. příloha). To je přesah, označený  "A". Avšak krajní střešní prkno, je samo o sobě vysunuto přes boční stěnu boudy o cca 15 cm, ozn. "B". Takže celkový přeseh je v součtu nějakých 17 cm, což zabrání, aby dešťová voda běžně nekapala na svislou stěnu boudy.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
nomadm - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 142.6 (?), 23.9.2014 12:46

tak o víkendu jsme dřevník ztloukli :) celkem se povedl, nakonec místo Pergola Roof jsem použil (myslím že je to ono) Euro-Bit V60-S35 a přibyl papírákama... uvidím, co to udělá a případně to ještě něčím přikryju. Pergola roof je jako z papíru, moc tenký... ve stavebninách měi nebyl doporučen

 

pokládka krytiny
pokládka krytiny
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika